imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple usnadňující skryté funkce

Tim Cook: Klademe důraz na přístupnost


V rámci své tour po Evropě navštívil Tim Cook Apple Story v Glasgow, kde se mu poštěstilo se potkat s Angelou Reedovou. Handicapovaná žena prozradila několik skrytých funkcí, o kterých ostatní handicapovaní lidé ani nemusí vědět.

Jak je dobře známo, Apple se vždy úspěšně snažil pomoci handicapovaným lidem umožnit dělat s jejich produkty to stejné, jako ti šťastnější z nás. Apple tak neustále vyvíjí funkce pro usnadnění, ačkoliv se jim na keynotes moc času nedostává. V minulých letech i přesto obdržel za tyto vlastnosti několik ocenění a spoustě lidem pomohl, aby technologie nebyly výsadou pouze zdravých lidí.

apple usnadňující skryté funkce

Tim Cook se s Angelou potkal při jeho návštěvě daného obchodu a ta mu byla velice vděčná, jakým způsobem Apple přistupuje k vývoji svých produktů. CEO Applu byl velice dojat tím, že si s ním handicapovaná žena dokázala na svém iPhonu vyměnit zprávu.

Klademe veliký důraz na přístupnost našich zařízení. Při vývoji myslíme i na handicapované lidi. Podle nás by měli mít všichni možnost využívat moderních technologií. Nemělo by to být výsadou jen těch šťastnějších, kteří žádný handicap nemají… Jsem hrozně rád, že jsem Angelu potkal a že si se mnou vyměnila na iPhonu zprávu. Opravdu mě to dojalo.

apple usnadňující skryté funkce

Angela Reedová řekla Daily Mail, že takové funkce může používat díky AssistiveTouch a Handoff, bez kterých by je kvůli nehybným rukám využívat nemohla.

iOS 10 obsahuje funkci usnadnění AssistiveTouch. Ta na obrazovku umístí plovoucí ikonu, přes kterou se dostanete k funkcím jako multi-tasking, gesta, hlasitost, uzamčení displeje atd. – to jsou věci, ke kterým mohou mít někteří lidé problémy se dostat.

Reedová také poznamenala, že na funkci AssistiveTouch přišla pouze náhodou, i když je součástí iPhonu již od verze iOS 5. Podle ní by měl Apple tyto funkce propagovat lépe, aby o nich vědělo více lidí.

Přišla jsem na to náhodou, kolik lidí tedy ani netuší, že mají k dispozici tak užitečný nástroj?

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!