imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

tim cook ve francii

Tim Cook na návštěvě ve Francii


Některým z nás se dostalo neobyčejné příležitosti, narazit na Tima Cooka ve Francii. CEO Applu k nám takto blízko nebyl již dlouhou dobu.

Zdá se, že Tim Cook přijal nějaké zvyky Steva Jobse za své a někdy se neohlášen objeví v nějakém tom Apple Storu, aby si mohl popovídat se zaměstnanci a zákazníky. To samozřejmě většinou dělá ve Spojených státech, tentokrát se ovšem vydal do Francie.

Svou neočekávanou návštěvou poctil obchod v Marseille, který byl otevřen teprve loni v květnu v nákupním centru Les Terrasses du Port, prý měl ale nahlédnout i do dalších obchodů v Paříži. Vše probíhalo jako obvykle: Cook mluvil se zaměstnanci a zákazníky, s každým se nechal vyfotit, o své návštěva napsal na Twitteru a zmizel.

Mám ohromnou radost, že jsem zpět ve Francii a potkal jsem se s naším talentovaným týmem v Marseille.

Pár šťastlivců mohlo dokonce se CEO, jehož čas má hodnotu samotného zlata, strávit několik hodin. Manažer Instagramu obchodu Jean Claude Luong prý mohl s Cookem mluvit zhruba dvě hodiny.

Cook taktéž navštívil podzemní nákupní centrum Carrousel du Louvre. Ani tato návštěva nebyla oznámena a opět vše probíhalo jako při předchozích návštěvách. Návštěvy obchodů dopadly dobře, všichni vedoucího muže poznali a podle zpráv se mu vždy dostalo přivítání aplausem.

Pokud byste tedy rádi Cooka potkali, je načase si koupit letenky a vydat se do francouzských Apple Storů, protože nikdo přesně neví, jak dlouho se v zemi zdrží. Jedno je ale jisté, byl tam již včera.

Pojďme se nyní podívat na to, jak vypadaly dnešní téměř 15 let staré Apple Story při jejich otevření. Sám Steve Jobs nás v následujícím videu provede prvním otevřeným obchodem v Tysons Corner Center.

Dnes se takové video a klíčová reklamní slova mohou zdát vtipná. Nám se líbí část, ve které Jobs zdůrazňuje, že se mohou všechny počítače připojit k síti internet. Zajímavé také je, že se v prvních obchodech snažili mít produkty i od jiných společností. V prostřední části obchodu jsme tak mohli naleznout různé MP3 přehrávače a video kamery Sony a Canon. Ano, slyšíte dobře, MP3 přehrávače, protože v té době ještě nebyl vynalezen iPod, aby způsobil revoluci hudebního průmyslu.

Další legrační částí obchodu je Genius Bar. Šlo v podstatě o důmyslněji pojmenované informace. Zákazníci samozřejmě mohli sedět na barových stoličkách a ptát se na produkty zaměstnanců obchodu (géniů). A pokud takový génius na požadovanou otázku nedokázal odpovědět, hned za ním ležel rudý telefon, který byl napojen přímo na ústředí v Cupertinu.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!