imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

tim cook navštívil čínské startupy

Tim Cook navštívil čínský startup na sdílení kol


CEO Applu nikdy neskrýval čínské investice a partnerství cupertinské společnosti. Stále rád veřejně navštěvuje startupy z dalekého východu.

Tim Cook se v rámci svých cest po Číně zastavil také v Ofu. Co o této společnosti potřebujete vědět, je, že se její aktuální hodnota pohybuje okolo 1 miliardy dolarů a jejím největším investorem je čínská obdoba Uberu s názvem Didi. Ofo je společnost také zaměřená na veřejnou dopravu, ale založená na sdílení jízdních kol.

Cook si se CEO Ofo Daivem Weiem potřásl rukou v sídle společnosti v Pekingu a vyzkoušel si i jedno z nabízených kol a dle všeho byl opravdu spokojen. Na Facebooku ani Twitteru žádnou fotografii ze své návštěvy nezveřejnil, učinil tak totiž příhodně na svém profilu na Weibo, což je největší čínská mikro blogovací stránka s třemi sty miliony uživateli a je považována za největšího soupeře Twitteru.

tim cook navštívil čínské startupy

Své pocity z návštěvy vyjádřil Cook následujícími slovy:

Děkuji týmu Ofo za dnešní přijetí! Úžasné odhodlání učinit dojíždění ekologičtější, efektivnější a zábavnější!

Navazování těchto vztahů není žádná náhoda. Čína je pro Apple velice důležitá, i když se jim zatím nejlidnatější trh na světě dobýt nepodařilo. Čína je totiž důležitá také z pohledu dodavatelů a výrobních továren. Jak už to tak bývá, Tim Cook navštívil i nějaké tamní Apple Story. Kromě toho se podíval také do startupu zaměřeného na fitness, jehož aplikace Keep pomalu dosahuje 80 milionů stažení.

tim cook navštívil čínské startupy

Cook se v Číně zúčastnil také konference sponzorované Microsoftem, což mohlo vést k několika trapným a zároveň vtipným momentům, jelikož za jeho jmenovkou byl umístěn tablet Surface Pro 4. Cook mohl pravděpodobně využít metody CNN, obejít systém a použít tablet konkurenční společnosti ve svůj prospěch.

Zdroj: Cult of Mac a The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!