imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

tim cook rozhovor cnbc

Tim Cook v rozhovoru pro CNBC


CEO Applu Tim Cook poskytl rozhovor pro jednu z největších amerických televizí a v něm hovořil například o reputaci Applu a jaká kritika a otázky na společnost nejvíce směřují.

Řídit nejúspěšnější společnost na světě musí být těžké, když víte, že tu nejtěžší práci již udělal někdo před vámi; nicméně Tim Cook se nemá za co stydět, jelikož hodnota společnosti se pod jeho vedením zdvojnásobila. I tak ale na jeho hlavu a Apple padá spousta kritiky, například „Steve Jobs by to tak nikdy nenechal“ nebo že čas společnosti se chýlí ke konci a nic už nebude tak, jako za Steva Jobse. CEO Applu se k tomuto vyjádřil tak, že lidé mají produkty společnosti rádi a takováto kritika nemá takřka žádnou váhu.

Je to absurdní. Lidé společnosti prostě nerozumí. Opravdu věřím tomu, že pokud jsou uživatelé šťastní, tak se v dlouhodobém měřítku věci o sebe postarají samy. Akcie až tak moc nesledujeme, protože nás zajímá dlouhodobé měřítko.

tim cook rozhovor cnbc

Nebuďme ale tak pesimističtí. Když se podíváme na výsledky Applu ve druhém kvartále, opravdu se není za co stydět, i když je pravda, že prodeje iPhonů se oproti loňskému roku snížily o 1 %. Zároveň se ale výrazně navýšil příjem ze služeb, ještě důležitější jsou ale díky Apple Watch ostatní kategorie. Cook ve spojením s tímto mluvil také o důležitosti iPhonu a jeho integraci do každodenního života lidí díky možnostem Health a Apple Pay.

iPhone je nejlepší spotřebitelský produkt ze všech.

Cook se v rámci diskuze o výsledcích druhého kvartálu zmínil, že podle něj měly na prodej iPhonu 7 Plus vliv zvěsti kolem iPhonu 8 a obrovský vliv médií, protože lidé čekají na novou generaci a už si nechtějí kupovat tu „starou“. Tuto tendenci je prý možno nejlépe pozorovat v Číně, kde chtějí všichni to nejnovější.

Jen jsem to prolétnul a nestudoval jsem to. Všeobecně lze ale říci, že se nacházíme uprostřed slabších prodejů iPhonů, které jsou podle nás způsobeny dřívějšími a mnohem častějšími zprávámi o následujících iPhonech. Očividně se tedy děje něco takového a přesně to nám mohou data prozrazovat. Nevím, ale je to vidět naprosto jasně.

tim cook rozhovor cnbc

Po takových prohlášeních musí být opravdu nervózní, zejména pokud bude letošní iPhone propadák, ačkoliv analytické firmy o tom pochybují. Během rozhovoru padla řeč i na nejrychleji rostoucí segment Applu, služby. Mezi ně se řadí aplikace, streamování hudby a televizní obsah, který již není žádným tajemstvím. Tim Cook se k tomuto tématu vyjádřil, že lidé musí mít možnost obsah konzumovat takovým způsobem, jakým chtějí, a Apple toho chce být součástí.

Dostalo se i na příští generaci a politiku a Tim Cook nevynechal ani svou oblíbenou umělou inteligenci a Apple Watch.

Neustále pracujeme na celé řadě věcí. Hodinky prodělaly úžasný krok směrem ke zdraví, zejména co se wellness a fitness týče. Díky Apple Watch jsem zhubnul 14 kilo. Umělá inteligence je obrovská, již dnes ji využíváme při celé řadě situací. A v budoucnu ji budeme moci díky pokroku v procesorech a GPU používat ještě více. Jak sem řekl již dříve, rozšířená realita je pro nás opravdu vzrušující.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!