imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Tim Cook: více se zaměříme na kategorie Pro


Nedávno se sešel CEO Applu s akcionáři. Tim Cook dal během otázek dlouho očekávaného setkání slib, že firma bude klást větší důraz na kategorie Pro. Objevilo se však více zajímavých informací.

Poslední dobou se ozývalo stále více hlasů o tom, že Apple pomalu odstřihuje své produkty, které slouží profesionálním uživatelům. To jde kompletně proti tomu, co se Apple snaží prosazovat: téměř všechny jeho produkty dnes mají kategorii Pro. Poslední kapkou byla pro řadu lidí nejnovější série MacBooku Pro, který se stal spíše módním doplňkem pro sezení ve Starbucks, spíše než profesionální nástroj.

Musíme přiznat, že na tom něco bude. Přestože silnější varianty s Touch Barem na tom jsou výkonnostně dobře, variantu bez OLED lišty bychom mohli nazvat spíš jako MacBook Air Pro. Apple s tím navíc nebude úplně bojovat, jelikož sám během keynote notebook k sérii Air přirovnával. Jsou tu i další události, které teorii potvrzují, jako třeba odchod nekorunovaného krále automatizace, Sala Soghoiana, nebo přechod tvůrce Swiftu, Chrise Lattnera, k Tesle. Série Mac Pro se navíc nedočkala updatu více než 1000 dní.

01_tim_cook_says_pro_area_will_get_more_attention

Řada lidí, a to včetně dlouholetých fanoušků Applu, na základě sledování těchto událostí začala mít pocit, že pro Apple už profesionální uživatelé nehrají takovou roli. Akcionáři se na situaci dívali podobně, během úterního meetingu se tak Tima Cooka na toto téma zeptali. CEO Applu je ubezpečil, že firma bere řady Pro velmi vážně.

Uvidíte nás v profesionálních kategoriích dělat hodně. Profesionální kategorie je pro nás velice důležitá. Konkrétně je pak pro nás velice důležitá kategorie kreativců.

Nemyslete si, že na základě toho, co jsme udělali, případně co děláme, ale zatím to není vidět, jsme změnili naše priority.

Bohužel Cook neřekl, kdy tyto „věci, které zatím nejsou vidět“ uvidíme i na pultech obchodů. Na druhou stranu jsme dostali i několik dalších informací.

02_tim_cook_says_pro_area_will_get_more_attention

Akcionáři se rovněž zeptali na obligátní otázku, jež se objevuje každý rok: „Kdy se kategorie iPadů a Maců spojí do jedné kategorie, a to do dotykového Macu?“ Cook přišel s klasickou odpovědí: „Nemohu mluvit o plánech budoucích projektů, ale na iPady a Macy se díváme jako na dvě oddělené kategorie, které slouží jinému účelu.“

CEO Applu se také rozhovořil i o AirPods, která se firma snaží vyrábět, co nejrychleji to jde. Pokorně dodal, že je tento produkt úplným kulturním fenoménem. Akcionáři se zeptali na to, zda by AirPods mohla být škodlivá pro uši. Na to Cook reagoval slovy, že kdyby tomu tak bylo, nikdy by se v nabídce Applu neobjevila.

03_tim_cook_says_pro_area_will_get_more_attention

Jakmile byl čas pro otázky a odpovědi naplněn, oznámil Tim Cook ještě jednu věc – příští setkání s akcionáři už bude probíhat ve Steve Jobs Theater v Apple Parku.

Zdroje: Macrumors a 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!