imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

ipad pro v nhl

Trenéři a rozhodčí NHL dostávají iPady Pro


Na základě dohody mezi Applem a National Hockey League budou nyní trenérům a rozhodčím pomáhat počítače Mac a iPady Pro. Produkty Applu uvidíme na střídačkách během aktuálního play-off a celou další sezonu.

Probíhající sezonu byla v NHL představena novinka v podobě monitorů na střídačkách týmů, díky kterým mají trenéři lepší přehled o dění na ledě a mohou lépe analyzovat výkony hráčů a rozhodčích. Za celou sezonu využilo novinky několik týmů a dalším krokem je zkušební dohoda mezi Applem a NHL. Po dobu trvání play-off budou na každé střídačce dostupné 3 iPady Pro.

ipad pro v nhl

Původní dohoda byla až na další sezonu, novinka se ale rychle osvědčila a liga tak chtěla zavést produkty Applu ještě během probíhající sezony, takže týmy, které se dostanou do play-off, budou moci iPady Pro využívat. Podle Senior vice prezidenta NHL pro obchod Davida Lehanskeho je tato dohoda velice důležitá, protože s pomocí iPadů Pro budou moci rozhodčí rozhodovat rychleji a přesněji, což v napjatých vyřazovacích bojích pomůže jak týmům, tak fanouškům. Navíc se rozhodčím dostane rychlé pomocné ruky v nejednoznačných situacích.

Opravdu věříme tomu, že tato novinka pomůže trenérům i rozhodčím a budeme se moci rozhodovat rychleji a správněji.

Tato dohoda se podobá té mezi NFL a Microsoftem před pár lety, ačkoliv ta skončila naprostým fiaskem, jelikož se úřadující šampioni New England Patriots proti tabletům Surface doslova vzbouřili. Hlavní trenér se na jejich stranu vyjádřil, že jejich výkon není kvůli technickým problémům objevujících se v klíčových momentech konzistentní a proto se vrátí k tradičnějším metodám.

Nejzajímavějším momentem celé této události bylo, když trenér Belichick rozbil tablet Surface o lavičku. Belichick samozřejmě nebyl jediným, kdo měl se slabým výkonem tabletů problémy, ty potvrdila velká spousta lidí. Microsoft tehdy mluvil o problémech se sítí. Není jasné, na čí straně chyba byla, co ale víme, tak aby se nám dostávalo záznamů v reálném čase, musíme spolupracovat s vysoce kvalifikovanými profesionály, aby se trenérům a rozhodčím dostalo stabilních a věrohodných obrazů z aktuálně probíhající hry.

Apple se pravděpodobně z chyb Microsoftu poučil a incident zobrazený na videu asi moc prodejům tabletů Surface nepomohl. Pokud bude test tabletů v NHL úspěšný, uvidíme iPady Pro na střídačkách celou další sezonu.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!