imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Tři drobnosti, které by z Apple Watch udělaly ještě lepší produkt


Kolem dalších Apple Watch máme jen skutečně málo informací, zatím ani netušíme, co nového by další generace hodinek mohla přinést. Máme ale vlastní seznam věcí, jež bychom u dalšího modelu uvítali s otevřenou náručí – a zavedení by nebylo složité ani u dosud vydaných verzí.

Jestliže používáte Apple Watch hned od prvního dne vydání, jistě s našimi tipy budete souhlasit. V seznamu máme několik věcí, které by nebylo tak složité implementovat, zato by nám udělaly život mnohem příjemnější a používání hodinek smysluplnější.

Den odpočinku

Jednou z důležitých vlastností Apple Watch je jejich fitnessová aplikace. Motivace naplnit všechny ukazatele aktivity funguje skvěle, jedna věc nám zde ale chybí – možnost nastavit si den odpočinku. Jestliže cvičíte pravidelně, jistě moc dobře víte, že součástí dobrého tréninku je i kvalitní odpočinek. Tělo potřebuje regenerovat, aby na nás cvičení podepsalo co nejlépe a aby bylo tělo silnější pro další dny cvičení. Apple Watch na tento fakt nemyslí. Je jedno, jak náročně jste třeba celý týden cvičili, v neděli si prostě volný den neuděláte. Apple Watch vás bez milosti připraví o „Perfektní týden“ nebo „Perfektní měsíc“.

V nastavení by jednoduše stačilo být nastavení, v němž si zvolíte počet dní v týdnu, během nichž chcete cvičit nebo odpočívat. Apple Watch by nás pak mohly motivovat úpravou počtu spálených kalorií nebo podobně. V současnosti se dá systém částečně obejít tím, že si na dny odpočinku nastavíte nejnižší možné cíle, které splníte i během normálního dne pouhým přirozeným pohybem.

01_three_things_that_could_make_the_watch_better

Neustálé podsvícení

Další drobností, jež by nám cvičení zásadně zpříjemnila, by byla možnost neustálého podsvícení displeje během cvičení. Senzor v Apple Watch funguje perfektně – zvednete své zápěstí, displej se zapne. Jenže tímto pohybem ztratíte vteřinku dvě, což při normálním používání skutečně nevadí, ale během cvičení je to dost otravné. Navíc u řady cviků prostě nemůžete zvednout své zápěstí do klasické polohy na rozsvícení displeje. Baterka by jistě třeba hodinové cvičení s rozsvíceným displejem zvládla a vy byste mohli sledovat svůj tep nebo zbývající čas bez nutnosti neustále zapínat displej gestem.

02_three_things_that_could_make_the_watch_better

Více Achievementů. A ještě víc než to!

Ti, kdo Apple Watch používají pravidelně již nějakou tu dobu, si všímají upadající tendence achievementů. Po čase dostáváte stejné výzvy pořád dokola. Pohybové série, perfektní den, týden, měsíc – všechno tohle se už za poslední dva roky ohrálo. Za celou dobu se objevily jen speciální achievementy během Díkuvzdání či na Nový rok.

Apple by současnou nabídku výzev mohl snadno doplnit softwarovým updatem. Další motivace uživatelů by jistě přišla vhod. Z hlavy nás napadá hned několik tipů – ujít po jeden týden denně 10 km; 20 km; 30 km. Uběhnout půlmaraton. Uběhnout maraton. Cvičit pětkrát týdně. Během týdne vystřídat tři druhy cviků. Být nejlepším mezi přáteli. Seznam by mohl být nekonečný a možností je nepočítaně. Skutečně nevíme, co člověk v Applu zodpovědný za výzvy celé ty roky dělá.

03_three_things_that_could_make_the_watch_better

Výše vyjmenované tipy se vážou přímo k aplikaci Activity. My teď můžeme jen doufat, že naše tužby Apple vyslyší, protože jde o věci, jež by snad nebylo příliš složité implementovat. Samozřejmě bychom si mohli přát věci jako tenčí tělo hodinek, delší výdrž baterie, nové podoby ciferníků, zvýšení rychlosti a tak podobně. Upřímně by nám však výše jmenovaná přání udělala větší radost než nějaká nová funkce, již bychom párkrát vyzkoušeli, ukázali v hospodě a pak na ni zapomněli.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!