imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tři věci, které se po představení nového iPhonu navždy změní


Někdo od iPhonu X (jak již víme) očekává, že půjde o skvělý výroční telefon, jiní zase myslí, že půjde o nudné zařízení, které se jen bude snažit dohnat konkurenci. Letošní top model již několik měsíců obklopuje obrovský hype nezávisle na tom, co nakonec přijde. Ať už konečné zařízení bude vypadat jakkoliv, Apple zanechá tři obrovský stopy na telefonním trhu.

Displej

Nejočekávanější novinkou iPhonu X je nádherný obrovský displej, který zabere celou přední stranu telefonu. Apple není prvním výrobcem, který něco podobného udělá – před ním podobný displej zavedli výrobci jako Samsung, LG nebo Xiaomi. Všichni mají v nabídce bezrámečkový telefon. Apple však vždy dokázal přijít s technologií, jíž dotáhl k dokonalosti. Mluvíme tu třeba o displeji bez stylusu či čtečku otisků prstů. Nebo vlastně i smartphone jako takový. Odebrat ikonické znaky a tlačítko Home je od Applu odvážný krok, ale jsme si jisti, že výsledek bude famózní.

Ceny

V posledních měsících se objevilo hned několik zpráv, které naznačovaly, že si na iPhone X snad budeme muset vzít hypotéku. Většina zdrojů mluvila o rozpětí mezi 1000 a 1200 dolary. Je hned několik důvodů, proč by se měla cena zvýšit, hlavně výroba OLED panelů je náročnější a dražší. Dodavatelé Applu mají plné ruce práce, aby vše stíhali v termínech. Ať už to dopadne jakkoliv, tak pokud Apple opět zlepší rekordy i při takovémto nacenění, můžeme očekávat, že cenu začne zvyšovat i konkurence.

Augmentovaná realita

Bohužel křišťálovou kouli nemáme, ale dle dostupných dat to vypadá, že iPhone X bude prvním zařízením, jež udělá důležitý krok směrem k rozšířené realitě. Apple minimálně očekává, že AR zažije boom, připravila pro vývojáře ARKit. S iOS 11 se konečně dostane ke všem uživatelům. Pokud vývojáři uvidí stejný potenciál, jaký v AR nyní vidí Apple, můžeme se těšit na něco velkého. Díky vysoké míře zákazníků instalujících nejnovější verzi systému se z iOS může brzy stát největší platforma pro rozšířenou realitu na světě. Co všechno nový iPhone AR přinese, to se dozvíme již pozítří, tedy 12. září.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!