imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

úžasný grafický výkon budoucích iphonů

Úchvatný grafický výkon budoucích iPhonů


Imagination Technologies se pochlubili svým novým architektonickým vývojem, který bude základem nových grafických čipů budoucnosti. PowerVR Furian nabízí brutální nárůst výkonu a příští iPhony se mají na co těšit.

PowerVR Furian bude o 70-90% výkonnější. A co víc, brzy přijde také podpora 4K společně s nějakou tou AR. Na čipy postavené na této architektuře si budeme muset ovšem ještě chvíli počkat, protože série 8XT bude oznámena až někdy v půlce tohoto roku a vydána pravděpodobně ten příští.

úžasný grafický výkon budoucích iphonů

Aktuální série 7XT je samozřejmě také skvělá (tu naleznete v modelech iPhone 7 a iPhone 7 Plus), ovšem tento nový grafický akcelerátor dodá grafickým výpočtům ohromující vzpruhu. Apple spolupracuje s Imagination Technologies již dlouhou dobu a snadno si lze tedy představit, že inženýři obou společností spolupracují, aby dosáhli těch nejlepších možných výsledků.

Poslední jeden až dva roky mluvil Tim Cook o velkém výzkumu na poli AR a vždy je u toho velice nadšený. Pravděpodobně totiž ví věci, o kterých my ještě nemáme ani tušení. Pokud by se zvěsti o letošním iPhonu opravdu naplnili a ani to by vám nestačilo, můžeme vás ujistit, že iPhony dokáží se Series 8XT takové věci, o kterých se vám ani nezdálo.

úžasný grafický výkon budoucích iphonů

AR je čím dál populárnější a 4K displeje levnější, je tedy více než možné, že lidé budou mít tato magická zařízení za pár let běžně po kapsách – což by byl další milník v rapidním růstu a vývoji informačních technologií.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!