imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

macos adresáře

Udělejte si pořádek v adresářích


Chtěli jste mít své složky a soubory řazeny podle jasného pořadí, díky kterému byste vše snadno našli, ale až do této chvíle jste je museli seřazovat jednu po druhé? Už nemusíte. Přinášíme jednoduchý tip pro ty, kteří se s kouzly macOS teprve seznamují.

Pořádek je základem všeho, nebo se to alespoň říká, my proti tomu každopádně nic nemáme. Spousta lidí má klid v duši pouze tehdy, když jsou jejich fyzciké i virtuální prostory naprosto vyrovnané. Čistý pracovní stůl, knihy poskládané podle velikosti, věci seřazené podle zlatého řezu. Tohoto všeho lze ve virtuálním prostoru počítače docílit mnohem snadněji. Nebo ne?

Nemusí tomu tak být. V základu není v macOS žádná mřížka pro zarovnání ani abecední řazení. To platí jak pro plochu, tak pro obsah adresářů. Kvůli tomu se vám mohou složky nechtěně překrývat.

macos adresáře

Pokud jste jedni z těch, kteří si nainstalovali čistou instalaci OS High Sierra, možná jste zjistili, že se vaše nádherně seřazené složky se začaly chovat nějak divně. Samozřejmě je můžete začít seřazovat klasicky jednu po druhé přes „View >Arrange By > Name“, nicméně existuje také daleko efektivnější řešení:

  • Jděte do libovolného adresáře.
  • Klikněte pravým tlačítkem myši a z menu zvolte „Show View Options“.
  • Nastavte vámi požadované řazení.
  • Dole zatrhněte „Use as Default“.
macos adresáře

A je to. Naprosto logické, na druhou stranu není tato možnost hned na očích a nemusíte ji tak najít okamžitě. Naštěstí už na tento problém myslet nemusíte, jelikož má vše svůj pořádek. Hurá!

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.