imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

adobe sensei

Umělá inteligence se objevuje i u selfies


Editace selfie fotografií může být pozvednuta na úplně novou úroveň. Adobe a Cornell University tvrdě pracují na AI řešení pro zjednodušení našich životů.

Retušování fotografií není nic nového, stejně jako proměna v roztomilé zvířátko pomocí nějakého řešení s rozšířenou realitou (například Animoji). Adobe nyní ovšem pracuje na řešení, které by mohlo s pomocí umělé inteligence otevřít úplně novou řadu možností pro postprodukci fotografií.

Framework Adobe Sensei představený minulý rok je AI a učící se nástroj, který dokáže hluboce analyzovat fotografie pro následnou pokročilou editaci. Vzhledem k tomu, jak rychle se sdílený mozek umělé inteligence vyvíjí, tato a další podobné editační funkce budou čím dál propracovanější. Video přiložené výše přehledně popisuje, jak by automatické editování mohlo fungovat při běžné editaci selfie.

fotky

Adobe odstartoval vývoj ve spolupráci s univerzitou Cornell a společně přišli s experimentální aplikací Deep Photo Style Transfer. Ta hloubkově analyzuje fotografie a v případě potřeby je dokáže zkombinovat.

Funkce je stále v prvotní fázi vývoje a prozatím nám tedy bude muset na telefonech stačit dostupné řešení v podobě Photoshop Fix.

Adobe představilo i další funkci. Select Subject je založen na Adobe Sensei a umí inteligentně interpretovat fotografii. Díky tomu lze snadno vybrat daný objekt a dále s ním pracovat.

Funkce bude dostupná v dalším Photoshopu CC a je jen otázkou času, než se dostane i do mobilních zařízení.

Zdroj: Engadget, AppleInsider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.