imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

unclutter

Unclutter: vylepšete svou produktivitu


Dnes si představíme jednu malou a jednoduchou aplikaci pro Mac, která vám pomůže s vaší pracovní produktivitou. Chcete si udržet vaši plochu čistou? Pak je tato aplikace přímo pro vás.

Běžný den někoho, kdo pracuje na počítači, může vypadat nějak následovně: práce s obvyklými programy, nové nápady, přicházející úkoly nebo objednávky, přesouvání souborů a neustálé kopírování a vkládání. Unclutter vám pomůže tyto procedury zpříjemnit a zjednodušit, aby vám šla práce pěkně od ruky.

Aplikace zastává v podstatě tři hlavní funkce.

unclutter

Vždy po ruce

Ještě před nimi musíme ale zmínit jednu důležitou vlastnost. Bez ní by totiž neměly tři samostatné aplikace v Docku moc smysl – nijak by vám život neusnadňovaly. Unclutter se integruje do menu baru, přes který se dostanete do požadovaného rozhraní. Jelikož se k menu baru dostanete odevšad, dostanete se odevšad i k Unclutteru. Jde tak o jednu z jeho nejlepších vlastností.

unclutter

Clipboard History

Následující situace vám může přijít povědomá: přeskakujete mezi dvěma dokumenty, mezi kterými kopírujete určité poznámky. Z důvodu neustálého kopírování, vkládání a přepínání mezi dokumenty si připadáte jako výrobní linka. Jak moc by vám pomohlo, kdybyste si mohli postupně zkopírovat všechny potřebné informace z jednoho dokumentu, přepnout se do druhého dokumentu a vše naráz vložit?

Funkce Clipboard History vám přesně toto umožní. Pamatuje si totiž všechny zkopírované obrázky, odkazy a text od spuštění programu. Pokud potřebujete něco, co jste do clipboardu nakopírovali dříve, stačí si vybrat ze seznamu a můžete vesele vkládat, aniž byste museli opět složitě hledat ve zdroji.

unclutter

A to není vše. Zkopírovaný text můžete dokonce přepsat. Pokud tedy zkopírujete něco, co jste nechtěli, celý text můžete editovat. Pokud něco vkládáte často, můžete si to přidat do oblíbených a budete to tak mít vždy po ruce. Naopak můžete ze seznamu libovolné položky mazat, stejně jako celou historii.

Files

Pokud patříte mezi ty uživatele, kteří nemají moc v lásce mít všude po ploše rozházené všelijaké soubory, můžete si vytvořit svůj vlastní systém souborů a v něm si vše patřičně uspořádat. Během projektů se mohou ovšem vytvářet náhodné soubory, které jsou potřeba pouze v danou chvíli. Měli byste pro ně vytvořit zvláštní složku? Pokud ano, tak kde? Pouze pro jediný soubor? Přesně takto pomalu zaplňují soubory prostor na ploše.

unclutter

V takové chvíli se vám hodí funkce Files, která vytvoří složku pro takové soubory. Mezi nimi můžete vyhledávat, měnit její vzhled a vše jako s každou jinou složkou. A vaše plocha zůstane krásně čistá.

Notes

Ačkoliv jsou k dispozici nativní aplikace Notes a Reminders, včetně nespočtu dalších podobných aplikací v App Storu, někdy se vám může hodit jednoduché a jasné prostředí, ve kterém si snadno poznačíte nápad, telefonní číslo nebo jméno a pokračujete ve své práci dál.

unclutter

Přesně k tomu slouží třetí funkce Unclutteru s názvem Notes. Stačí otevřít rozhraní, kliknout na znaménko „+“ a začít psát. Poznámky můžete samozřejmě editovat, mazat a vyhledávat mezi nimi. Funkce je naprosto jednoduchá, ale právě proto je tak skvělá.

Unclutter je k dispozici ke stažení na App Storu za 299 Kč. Pokud něco takového potřebujete, aplikace se vám zajisté vyplatí. Navíc si můžete ze stránek tvůrce stáhnout trial verzi zdarma.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.