00_new_iphone_design_leaked_cover

Unikl design nového iPhonu

#Novinky
2017. 04. 20.

Máme tu duben, měsíc, kdy s železnou pravidelností unikají designy nebo fotografie z výroby nových iPhonů. Stejně tak je tomu i letos, i když pochopitelně nemůžeme zaručit, že jde o skutečnou podobu, jíž se na podzim letošního roku dočkáme.

Před několika dny na internetu kolovala fotografie toho, jak by nadcházející iPhone mohl vypadat. Na první pohled však byla fotka natolik surrealistická, že jsme o tom hned nechtěli psát poplašné zprávy. Jenže se objevil i design, který přímo potvrzuje podobu z původního obrázku. Zde je první únik:

01_new_iphone_design_leaked

Tady pak máme druhou fotku z jiného zdroje:

02_new_iphone_design_leaked

Ano, design trochu šokuje i nás, zejména tedy vertikálně umístěné fotoaparáty a díra na zadní straně. Na umístění kamerek si člověk zvykne rychle, ale u kruhovité díry pod logem Applu jen doufáme, že skutečně nejde o Touch ID… snad půjde třeba jen o formu chytrého portu pro bezdrátové nabíjení. Důvodem, proč doufáme, je umístění – prostředek zadní části šasi by nedával v případě čtečky otisků prstů smysl. Proporce přední strany pak potvrzují již dříve rozebírané informace o tom, že nový iPhone bude mít bezrámečkový displej, OLED panel a že zmizí tlačítko Home. Další velkou věcí na uniklém designu je, že by měla být záda z kovu.

Grafický designér vytvořil za pomoci Photoshopu podobu telefonu, jak by podle obou fotek mohl vypadat v reálu.

03_new_iphone_design_leaked

Výše přiložené fotografie by pochopitelně mohly ukazovat třeba jen nějaké prvotní návrhy prototypů, a ne finální podobu. Na základě zkušeností z minulých let však čím dál víc věříme, že tohle nakonec na podzim dostaneme. Přední strana vypadá suprově, zadní strana bude potřebovat trochu zvyku. Nám už nezbývá než doufat, že se Applu skutečně podařilo umístit čtečku otisků přímo pod displej a že má díra na zádech jiný účel. Odpověď budeme znát už za pár měsíců.

Přidejte komentář