imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple campus 2 video únor

Únorová videa Apple Campus 2 z dronu


Vstoupili jsme do nejkratšího – a pro některé nejhoršího – měsíce roku, února, pojďte se s námi ale tradičně podívat na to, jak pokračuje výstavba Apple Campus 2. K tomu nám pomohou dva piloti létajících dronů, Duncan Sinfield a Matthew Roberts. Nováček Al Diaz žádné video nezveřejnil.

Začněme Duncanovým videem. Nejdříve můžeme ukápnout slzu nad slunečným kalifornským počasím. Krátce si prohlédneme design vnitřní fontány a poté se přiblížíme k budově, která je zvenčí téměř hotova, jedinou chybějící věcí jsou stříšky, které na některých místech nejsou nainstalovány pro přístup jeřábů. Roste i počet stromů, i když v tomto pohledu se stále teprve začíná.

Komplex pro výzkum a vývoj, původně plánován až na druhý cyklus, je taktéž téměř hotov, což znamená, že otevření by mohlo proběhnout zároveň s hlavní budovou a počet zaměstnanců pracujících v kampusu by mohl výrazně překročit původně očekávaných 12-13 tisíc. Téměř dokončena je také pokládka solárních panelů na střeše, které budou Apple Campus 2 zásobovat elektrickou energií. Na konci videa lze vidět také stezku, kterou mohou zaměstnanci využít k procházkám nebo běhání po (před? během?) pracovní době.

I Matthew Roberts svého drona vypustil během slunného dne a mimo jiné zachytil zadržovanou vodu z přívalových dešťů z minulého týdne. Otázkou je, zda to nemůže představovat v budoucnosti problém (pokud vůbec bude v Kalifornii pršet tak často). Podle něj je instalace solárních panelů hotová ze 70 % a také si všimnul výše zmíněných stezek na běhání na vrcholku přechodového tunelu.

Momentálně dělníci parkují na přízemním parkovišti (pod komplexem je také podzemní parkoviště), kde budou moci později parkovat zaměstnanci, kteří nebudou využívat k cestě do práce kyvadlovou dopravu nebo kolo. Auditorium se moc nezměnilo a u něj probíhají spíše terénní úpravy: finální podobu uvidíme asi až při letošním představení iPhonu.

Apple Campus 2 měl být zaměstnancům předán na konci loňského roku, ale výstavbu trápí zpoždění. Nicméně vše nasvědčuje tomu, že by obří kruhová budova s přilehlými parky navržená Stevem Jobsem a Normanem Fosterem měla být dokončena v první polovině roku 2017.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!