imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

iphone x rádio

Úřady USA nechápou, že v iPhonech žádné FM rádio není


Žádat, nedej bože dožadovat se něčeho hloupého, se může stát nám všem. Pokud se ovšem dožadujete něčeho takového neustále, zejména když vám byla nesmyslnost celé situace podrobně vysvětlena, pak existuje reálná možnost, že hloupý nemusí být samotný požadavek, ale také vy. Rádoby skandál ohledně FM rádia nabírá neuvěřitelné otáčky.

Před necelým měsícem vznesl předseda US Federal Communications Commission (FCC) Ajit Pai zajímavý požadavek týkající se FM rádia v iPhonech. Podle něj mohl daný čip zachránit spoustu životů po hurikánech Harvey, Irma a Maria, kdyby jej Apple aktivoval atp. atp.

ajit pai

Kromě toho, že by se měl Pai cítit trapně za to, že je vedoucím mužem instituce, která provádí inspekci každého iPhonu a tak by měl nejlépe vědět, že

v iPhonech už žádné FM čipy nejsou a i kdyby ano, není možné je jednoduše „zapnout“, nehledě na to, jak moc by si to FCC přála.

Ještě trapnější je ovšem to, že Pai pronesl tyto požadavky ihned po tom, co začala veřejnost kritizovat FCC za naprosto nedbalou práci během zmíněných katastrof. Místo aby se tedy komise strachovala o životy lidí, snaží se hodit zodpovědnost na někoho jiného. A když už si myslíte, že americké orgány nemohou celou situaci ještě zhoršit, vstupuje do hry National Association of Broadcasters (NAB).

Tato asociace požaduje prakticky to samé jako FCC, ačkoliv její požadavek staví na pevnějších základech, jelikož FM čip našli v iPhonu 8s, i když Apple tvrdil, že tam žádný není. To ovšem nic neznamená, protože čip není propojen s žádnou jinou součástkou a tudíž nelze nijak použít.

fm rádio

NAB dokonce vymyslela několik nových a ještě osobnějších důvodů, proč by měl Apple nezapnutelný čip zapnout. Asociace si usmyslela, že pokud Tima Cooka nezajímají životy druhých lidí, mohly by ho zajímat životy bližších, a tak začala popisovat, kolik škody hurikán napáchal v domovské Alabamě. Jak zdvořilé. Nakonec došlo i na klasické „kdybyste opravdu chtěli, tak byste to udělali“, přičemž asociace poukázala na iPod nano, který rádio přehrávat umí.

Jsme zvědaví, kdy si tyto orgány konečně uvědomí, že ani Apple není všemocný a z vody víno opravdu neudělá.

ipod nano

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.