imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Už nyní milujeme rozpoznávání obličejů v iPhonu 8


Ne, není to tak, že bychom chtěli lidi uklidit před ztrátou Touch ID. Stále máme jisté pochyby o Face ID jako hlavní formě biometrické identifikace. Na druhou stranu nemůžeme popřít, že by byla řada výhod, kdybychom rozpoznávání obličejů měli na našem telefonu TAKÉ. Teď vám jednu ukážeme!

Pokud si začínáte myslet, že ze softwaru HomePodu už všechny zajímavé informace zmizely a že už se nic nového o iPhonu 8 nedozvíme, mýlíte se. Guilherme

Rambo chce dostát svému jménu a nepřerušit misi, dokud nebude perfektně dokončena. Zde je jeho nový objev:

Zpráva potěší zejména všechny spolupracovníky a spolubydlící, kteří musí neustále poslouchat pípání z vašeho telefonu:

iPhone 8 nebude vydávat zvuková upozornění, pokud se uživatel dívá přímo na displej!

Proč by také měl? Když se díváte na displej, jistě si všimnete notifikace, zvuk je úplně zbytečný. Něco podobného bylo dosud nepředstavitelné, ale nyní s 3D senzorem to už neplatí a Apple toho hodlá využít. Odpovídající částí kódu je „TLAttentionAwarenessObserver“, jež jasně na tuto vlastnost odkazuje.

Na základě toho můžeme od senzoru (který již začínáme brát jako danou věc) očekávat i mnoho dalších zajímavých funkcí. Nepřekvapilo by nás třeba to, kdyby se displej nezhasínal ve chvíli, kdy na něj koukáme. Případně že by telefon uživatele upozornil, že má během režimu „Do Not Disturb While Driving“ sledovat více vozovku, a ne displej zařízení. Možnosti jsou neomezené.

Jedinou obavou je, že Apple všechny části kódu nepřivede k životu. Mrzelo by nás to, ale je klidně možné, že se v technologické firmě prostě rozhodnou některou z funkcí nevyužít, i když by podle nás šlo o promarněnou šanci.

Nicméně už teď posíláme obrovský palec nahoru tomu, kdo s novou funkcí přišel. Je to GÉNIUS!

Zdroj: 9to5mac

Softwaru v HomePodu se toho podařilo prozradit skutečně dost: konečnou podobu iPhonu 8, „chytrou kameru“, jež bude schopná natáčet ve 4K při 60 FPS. Jak se to ale stalo? Proč je systém v chytrém reproduktoru zdrojem všech těchto informací? To jsme vysvětlili v tomto článku.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!