imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Uživatelé mají raději větší iPhony


Apple má ve své nabídce telefony s úhlopříčkou větší než 4“ od roku 2014. Dle všeho šlo o skvělou volbu analytiků firmy, jelikož lidé větší telefony milují. Mimo jiné o tom vypovídají i každoročně rostoucí prodeje modelů Plus.

Ve Spojených státech je aktuálně přibližně 132 milionů aktivovaných iPhonů, většina z nich má 4,7“ nebo více. Od roku 2014 bylo těchto telefonů s větší úhlopříčkou vydáváno více, jelikož od představení iPhonu 6 se 4“ displejem chlubí pouze model SE. Nejde přitom o náhodu, jelikož výsledky jasně nasvědčují, že Apple vydělává prodejem velkých telefonů mnohem více než u telefonu s menší úhlopříčkou.

01_users_like_bigger_iphones

Podle Consumer Intelligence Research Partners navíc verzi Plus poptává stále více uživatelů a množství telefonů s displejem větším než 5,5“ v posledním roce vzrostl o 10 p.b. Zatímco mělo v prosinci 2015 iPhone Plus 25 % uživatelů, na konci loňského roku to bylo už 35 %. Když se pak podíváme na všechny telefony, podíl verze s 4“ (iPhone 5, iPhone 5s, iPhone SE) se zmenšil na čtvrtinu původní velikosti.

To je mimochodem důvod, proč Apple plánuje dělat mezi jednotlivými modely (základní vs. Plus) ještě větší rozdíly, čímž přiměje uživatele ještě k většímu množství nákupů Plus verze. Apple příležitost ukrytou ve větší obrazovce objevil relativně pozdě, ale nyní už je jasné, že svou nově vyšlápnutou cestou bude pokračovat. Po úvodním šoku by se uživatelům jen těžko vracelo k menším displejům.

02_users_like_bigger_iphones

Větší rozměry navíc neznamenají pouze větší displeje, ale umožňuje do zařízení dávat více všeho. Dejme tomu baterie, jež má každoročně vyšší kapacitu, ergo telefony déle vydrží (i přes větší displej). Ve větších modelech nalezneme i kvalitnější fotoaparáty a nedávno se u iPhone 7 Plus objevila i větší RAM. Sáhnutí po větším modelu tak má mnoho důvodů. Stejně tomu tak je u konkurence: menší modely toho obvykle neumí tolik, co větší.

Některé spekulace tvrdí, že další iPhone bude mít ještě větší displej, my si přesto nemyslíme, že to musí být pravda. Pravděpodobnější je roztažení displeje od jedné hrany ke druhé, a to už letos, případně hned další rok. Koncepty vypadají nadějně, přestože ty dosud uniklé pravděpodobně nemají s reálnou podobou dalších iPhonu mnoho společného.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!