imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

V Applu vznikla speciální pozice pro dohled nad diverzitou


Apple vytvořil novou pozici vice prezidenta zodpovědného za rovnost mezi zaměstnanci, který se od nynějška bude zodpovídat přímo Timu Cookovi. Nová pozice v týmu Inclusion and Diversity již byla přidělena známému zaměstnanci Applu: pozici získala Denise Young Smithová.

Apple dělá vše naplno, zejména pokud pak jde o téma diverzity. Společnost na toto citlivé téma dává veliký pozor a někdo si myslí, že americká firma na něj tlačí až příliš. Každý má na problematiku svůj názor, ale jedna věc je jasná – velké a populární firmy mají obrovskou korporátně-sociální zodpovědnost a diverzita je jednou z věcí, jež nemá jednu jasnou odpověď.

01_separate_diversity_position_created

Apple se evidentně snaží, jak jen to jde. Na nové pozici uvnitř firmy se bude Denise Young Smithová zodpovídat přímo Timu Cookovi, jde totiž o pozici vice prezidenta. Denise, která nyní pracovala v HR, může znát řada fanoušků – rovnost ve společnosti je jedním z témat, kterým se věnovala, a často se objevovala v médiích, kde na toto téma jako zástupce Applu hovořila. Její nová pracovní pozice se pravděpodobně nebude příliš lišit od současné náplně, jen bude více času trávit ve společnosti Tima Cooka samotného.

Nicméně fakt, že dal Apple prioritu této záležitosti před vším dalším, co se nyní ve firmě děje, ukazuje, že jde o vážné téma. Denise Young Smithová je dle všeho nejlepší možnou volbou. Díky dvaceti letům práce pro Apple získala velké množství zkušeností v HR a má dokonalý přehled o strukturách ve firmě. Jak důležitá je v této problematice transparentnost, ukázal Apple ve svém programu Apple University, skrz nějž noví zaměstnanci pomalu získávají přehled o firemní kultuře a filosofii, která stojí za každým z produktů.

02_separate_diversity_position_created

Naše snaha o inkluzi a diverzitu je kriticky důležitá pro budoucnost Applu. Roky zkušeností, odbornosti a vášně ze strany Denise nám pomohou mít v tomto odvětví ještě větší dopad.

Od roku 2014 se Apple ještě více soustředí na to, co se ve firmě děje a rozhodně se o tom nebojí mluvit. Na webu nalezneme i vlastní stránku, která se přímo diverzitě věnuje a která se nesoustředí pouze na otázku rasy, ale snaží se ukázat širší pohled na filosofii firmy. Ať už je váš názor na tuto problematiku jakýkoliv, všechny snahy Applu rozhodně stojí za uznání a jasně dalším firmám ukazují, jak se to dá dělat.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!