imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

V Číně se již objevují první kopie iPhonu 8


Všichni moc dobře víme, že smartphone, který v Číně nemá svůj klon, prakticky jako by neexistoval. Jde o speciální segment trhu, kde je hlavní veličinou čas – je nutné vytvořit kopii co nejdříve po vydání originálního zařízení, jinak lidi nebude zajímat. Jeden z výrobců podobných klonů nenechal nic náhodě a již nyní přišel se svou první verzí iPhonu 8.

Během amerických prezidentských voleb si den před vyhlášením výsledků hned několik tištěných deníků připravilo rozdílné titulní stránky tak, aby byly připraveny na obě možné varianty. Jednu s Donaldem Trumpem jako vítězem, na druhé s vítěznou Hillary Clintonovou. Vše pochopitelně i kvůli tomu, aby noviny zvládly konkurovat rychlosti internetu.

01_first_iphone8_clones_already_released

Něco podobného nyní praktikuje i čínský výrobce. Sesbíral nejvěrohodnější spekulace, které se podle něj v tuto chvíli na internetu kolem iPhonu 8 vyskytují, a vytvořil první prototypy. Díky Benjaminu Geskinovi se nyní na fotografie těchto prototypů můžeme podívat.

Na fotkách můžeme jasně vidět, že zařízení v mnoha směrech naplňují předpokládané vlastnosti. Máme tu duální fotoaparát s čočkami pod sebou, se kterým už počítáme prakticky s jistotou. Nechybí tu ani bezrámečkový displej (i když doufáme, že verze od Applu bude vypadat o dost lépe). Barevné varianty odpovídají nabídce současných modelů, i velikostí čínské kopie přibližně sedí. Se čtečkou otisků prstů na zadní straně telefonu se však jistě pletou. Apple by něco podobného neudělal, ani kdyby měl Jony Ive při designování pistoli u hlavy… alespoň tedy doufáme.

02_first_iphone8_clones_already_released

Letos se začaly na veřejnost dostávat spekulace kolem specifikací iPhonu 8 o něco dříve než obvykle. Navíc řada z nich nepřicházela se stejnými informacemi, i kvůli tomu na všechny úniky hledíme s odstupem. Důvodem nejistoty může být paradoxně i to, že Apple dlouho nevěděl, s čím přesně chce nakonec na trh přijít. Evidentně se pracovalo s řadou různých prototypů a okolnosti kolem výroby jistě do finálního rozhodnutí také zasáhly. Jedna ze spekulací totiž mluvila i o tom, že se vyskytl problém s výrobou displejů, čili i taková možnost je.

03_first_iphone8_clones_already_released

To je pravděpodobně jeden z největších důvodů, proč nakonec klon nadcházejícího iPhonu nevypadá přesně tak, jak bychom podle současných informací očekávali. Ale kdo ví, třeba se čínský výrobce trefil, to bychom potom však nebyli z výsledku Applu příliš nadšení…

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!