imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

control center wifi bluetooth

V Control Center nelze úplně vypnout wifi a Bluetooth


Čím dál více hlasů si stěžuje na to, že dvě nejpoužívanější tlačítka v Control Center se nechovají tak, jak mají. Apple nyní potvrdil, že to je záměr, a my bychom vám rádi vysvětlili, proč tomu tak je.

Pomalu ale jistě se ve spojení s iOS 11 tvoří problém typu „gate“. Mnoho uživatelů si stěžuje, že přepínače wifi a Bluetooth nevypínají tyto funkce úplně, ale zapříčiní pouze to, že se odpojí od momentálně připojené sítě. Co mohlo Apple k takovému rozhodnutí vést? Ve zkratce:

Úplné vypnutí wifi a Bluetooth nemá žádný význam.

wat meme

Abychom pak tento důvod trochu rozvedli, tak úplné vypnutí přináší ve většině případů pouze nevýhody. Pokud se bojíte o výdrž baterie, nemusíte. Jestliže nejste připojeni k žádné síti ani jinému zařízení, zapnutí těchto funkcí nemá na baterii žádný vliv. Příslušné čipy totiž v takovém případě nespotřebovávají v podstatě žádnou energii.

Vypnutí tedy žádné výhody nepřináší. Pokud jsou wifi a Bluetooth po odpojení stále zapnuté, můžete díky tomu nadále využívat všechny možnosti Apple Watch, Apple Pencil, AirPlay, Handoff, Instant Hotspot a navíc pomáhají ke zpřesnění vaší polohy.

control center wifi bluetooth

Jediným více méně pochopitelným důvodem pro jejich úplné vypnutí je strach z radiace. V takovém případě stačí přejít do nastavení a přepnout příslušné posuvníky. Nic víc.

  • Přes Control Center (s odemknutým zařízením): Zobrazte si panel, tapněte na WiFi a Bluetooth, schovejte panel. Celkem 4 interakce.
  • Složitější způsob (s odemknutým zařízením): Tapněte na Settings a vstupte do nastavení WiFi, přepněte posuvník, vraťte se zpět, vstupte do nastavení Bluetooth, přepněte posuvník a ukončete tapnutím na Home. Celkem 7 interakcí.

Celá internetová bouře tedy vznikla kvůli 3 tahům navíc. To těžko představuje nějaký reálný problém.

Nějakou tu „gate“ ale musí o Applu vymyslet vždy.

cry meme

Musíme také zmínit, že pokud vypnete wifi a/nebo Bluetooth přes Control Center, v 5.00 se zase zapne. Wifi se navíc zapne i v případě, kdy se dostanete na dosah sítě, ke které si připojujete automaticky.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.