imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

V rukou manhattanské policie je 393 neprolomitelných iPhonů


Manhattanská policie během vyšetřování zabavila hromadu iPhonů a iPadů, které není schopna prolomit

Vypadá to, že má americká policie docela dost potíží s produkty Applu. S problémem se již setkala FBI: produkty Applu jsou prakticky neprolomitelné. Pro firmu z Cupertina se tento fakt začíná stávat značkou, jelikož neustále posouvá hranice vlastního zabezpečování.

01_uncrackable_iphone

Tato zpráva by nebyla nijak výjimečná, pokud by na povrch nevyplula zajímavá část – prakticky každé z těchto zařízení běží na iOS8 a novějším. Apple a FBI spolu měly již několik právních sporů v době útoků v San Bernardinu, jelikož se agenti chtěli dostat do iPhonů teroristů, ale Apple odmítl spolupracovat.

Jedním z důvodů mohla být důležitost ochrany vlastních zákazníků a jejich dat, jelikož zpřístupnění jednoho telefonu by mohlo vést k nebezpečí pro všechny ostatní. Jako kdyby tvořili smrtící virus, jenž by nakazil celé lidstvo. FBI pak zvládla iPhone 5C prolomit, ale od té doby se jim nepodařilo obejít zabezpečení kteréhokoliv z novějších modelů.

02_uncrackable_iphone

Důvodem je samotná Secure Enclave. Tento bezpečnostní systém funguje na dvou věcech, které se objevují až od modelů novějších než 5C. Jde o Touch ID a chip A7 (nebo novější). Chipy A7 postaveny na technologii ARMv8 zvládnou šifrování na takové úrovni, protože je mu v architektuře chipu vyhrazen samostatný segment.

Jde o důvod, proč jsou nové iPhony prakticky neprolomitelné, možná ani Apple by je teď prolomit nedokázal. A to i přes jejich nespornou výhodu, kdy pochopitelně znají jednotlivé postupy vlastní práce lépe než kdokoliv jiný.

03_uncrackable_iphone

Manhattanský prokurátor odkryl informace o zločinech, během nichž zařízení s iOS místní policie zabavila. 36 % zločinů se týkalo internetového zločinu nebo krádeže identity. Dalších 24 % bylo zabaveno během vyšetřování drogových zločinů. Podle této statistiky byli zmínění lidé zavřeni také za sexuální zločiny, přepadení nebo vraždy.

Většina zabavených iPhonů jsou 6, konkrétně pak 166 z celkového počtu. Další v řadě jsou pak iPhony 6 Plus, na třetím místě jsou pak iPhony 6S. Na seznamu je pouze jeden iPhone 4S a jak to vypadá, jeho majitel si nenastavil jako heslo své vlastní narozeniny.

04_uncrackable_iphone

Co se dá dělat, Apple je stále velice aktivním v ochraně uživatelských dat. Místní prokurátor Cyrus Vance říká, že všechna tato opatření jsou pouze marketingovými tahy, které Apple zneužívá k narušení vyšetřování. Prokurátor doufá, že se v budoucnosti změní legislativa tak, aby v ní vyšetřovatelé našli oporu. Vždy ale půjde o debatu a morální principy.

Zdroj: AppleInsider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!