imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

V rukou manhattanské policie je 393 neprolomitelných iPhonů


Manhattanská policie během vyšetřování zabavila hromadu iPhonů a iPadů, které není schopna prolomit

Vypadá to, že má americká policie docela dost potíží s produkty Applu. S problémem se již setkala FBI: produkty Applu jsou prakticky neprolomitelné. Pro firmu z Cupertina se tento fakt začíná stávat značkou, jelikož neustále posouvá hranice vlastního zabezpečování.

01_uncrackable_iphone

Tato zpráva by nebyla nijak výjimečná, pokud by na povrch nevyplula zajímavá část – prakticky každé z těchto zařízení běží na iOS8 a novějším. Apple a FBI spolu měly již několik právních sporů v době útoků v San Bernardinu, jelikož se agenti chtěli dostat do iPhonů teroristů, ale Apple odmítl spolupracovat.

Jedním z důvodů mohla být důležitost ochrany vlastních zákazníků a jejich dat, jelikož zpřístupnění jednoho telefonu by mohlo vést k nebezpečí pro všechny ostatní. Jako kdyby tvořili smrtící virus, jenž by nakazil celé lidstvo. FBI pak zvládla iPhone 5C prolomit, ale od té doby se jim nepodařilo obejít zabezpečení kteréhokoliv z novějších modelů.

02_uncrackable_iphone

Důvodem je samotná Secure Enclave. Tento bezpečnostní systém funguje na dvou věcech, které se objevují až od modelů novějších než 5C. Jde o Touch ID a chip A7 (nebo novější). Chipy A7 postaveny na technologii ARMv8 zvládnou šifrování na takové úrovni, protože je mu v architektuře chipu vyhrazen samostatný segment.

Jde o důvod, proč jsou nové iPhony prakticky neprolomitelné, možná ani Apple by je teď prolomit nedokázal. A to i přes jejich nespornou výhodu, kdy pochopitelně znají jednotlivé postupy vlastní práce lépe než kdokoliv jiný.

03_uncrackable_iphone

Manhattanský prokurátor odkryl informace o zločinech, během nichž zařízení s iOS místní policie zabavila. 36 % zločinů se týkalo internetového zločinu nebo krádeže identity. Dalších 24 % bylo zabaveno během vyšetřování drogových zločinů. Podle této statistiky byli zmínění lidé zavřeni také za sexuální zločiny, přepadení nebo vraždy.

Většina zabavených iPhonů jsou 6, konkrétně pak 166 z celkového počtu. Další v řadě jsou pak iPhony 6 Plus, na třetím místě jsou pak iPhony 6S. Na seznamu je pouze jeden iPhone 4S a jak to vypadá, jeho majitel si nenastavil jako heslo své vlastní narozeniny.

04_uncrackable_iphone

Co se dá dělat, Apple je stále velice aktivním v ochraně uživatelských dat. Místní prokurátor Cyrus Vance říká, že všechna tato opatření jsou pouze marketingovými tahy, které Apple zneužívá k narušení vyšetřování. Prokurátor doufá, že se v budoucnosti změní legislativa tak, aby v ní vyšetřovatelé našli oporu. Vždy ale půjde o debatu a morální principy.

Zdroj: AppleInsider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!