imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

ios 11 arkit

Váš iPhone vás s iOS 11 dopraví kamkoliv


Další řádky kódu prozrazují zajímavou budoucnost. Felix Lapalme si všiml, že aplikace Maps bude v iOS 11 s největší pravděpodobností využívat ARKit. To by znamenalo, že mapy Applu budou nově využívat rozšířenou realitu.

ARKit je jedna z největších novinek iOS. Díky ní mají vývojáři možnost vytvářet aplikace s rozšířenou realitou. Apple očekává, že se z iOS stane brzy největší platforma pro rozšířenou realitu na světě. A zdá se, že si rozšířená realita najde cestičku i do základních funkcí telefonu, jelikož se z iPhonu zřejmě stane náš osobní průvodce.

Felix si v kódu Maps všiml nejdříve pouze 3D prvků, poté ale zjistil, že mapy budou zřejmě pro navigaci používat i kameru. Apple se k této funkci zatím nevyjádřil a je tedy možné, že k představení dojde zároveň s uvedením iPhonu 8. O něco podobného se snažil i Google, nicméně projekt Tango byl až moc jednoduchý a tak se neuchytil.

Podobné řešení od jiného vývojáře:

Není žádným tajemstvím, že se Apple snaží přidat do map více informací a možností. Ačkoliv vám může připadat navigace s rozšířenou realitou zprvu zvláštně, v rukou Applu se může jednat o velmi zajímavé řešení. Vše bude záležet na přijetí ARKitu v iOS 11.

Zdroj: Tech Crunch

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!