imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

nová apple tv

Vážně by měla přijít nová Apple TV s jedinečnými službami


Ačkoliv se zřejmě Apple svému zábavnímu centru v poslední době věnuje, Apple TV se nějakých závratných změn nedočkává, což se odráží také na tržním podílu. Dokáže Apple poskytnout uživatelům televizní zážitek, který je pro ně důležitý, nebo se celý nápad vypaří jako pára nad hrncem?

Apple TV začala z mnoha důvodů jako unáhlený projekt. I když Apple spoustu věcí vylepšil, stále nám připadá, že ani sám Apple neví, co s touto malou černou krabičkou s logem nakousnutého jablíčka chce dělat. Pokrývá spoustu oblastí, ale ani jednu z nich naplno, tudíž pro zákazníky není lákavá. Sám produkt je v Cupertinu na vedlejší koleji a ani nevydělává žádné velké peníze, určitě ne do doby, než přijde s nějakým vhodně oceněným balíčkem služeb.

nová apple tv

I přes to, že hlavní zdroj příjmů u takového zařízení nepochází přímo z prodeje hardwaru, Apple TV je nejdražší ze čtyř takových nejlepších chytrých/zábavních zařízení a její užití je omezeno pouze na zařízení iOS – ačkoliv to žádné překvapení není. Roku, Amazon FireTV a Chromecast podporují obě platformy, Apple ne, ten je kompatibilní pouze sám se sebou, stejně jako u všech svých ostatních produktů.

Podle dat comScore je nyní Apple TV mezi domácnostmi USA na čtvrtém místě. Nejoblíbenější platformou je Roku, která není za hranicemi USA moc známá, na druhém místě je Amazon FireTV, která je také omezena pouze na Státy. Tyto dva produkty zná velmi málo lidí a ještě méně lidí je kupuje. Ovšem ani Chromecast není žádná celosvětová hvězda, má podobně pohnutou historii jako Apple TV a jedinou funkcí navíc je možnost streamovat na vaší televizi YouTube. Oproti Apple TV je oblíbenější jen o nepatrný zlomek.

nová apple tv

Mimo USA se o takové sledování televize moc lidí nezajímá, protože za měsíční poplatek mohou sledovat prakticky nekonečný počet filmů. Navíc jde o malý segment, podobně jako chytré hodinky, a spousta lidí tato zařízení ani nezná a neví, co doopravdy umí.

Co se týče poskytovatelů služeb, není snadné získat pro daný region obsah, který bude takovému regionu vyhovovat. To také může být jeden z důvodů, proč je po těchto produktech tak malá poptávka na celém světě. Mezi celosvětové problémy patří také nedostupnost kvalitního obsahu pro všechna zařízení. Trh bude v tomto směru vyvážen pouze poté, až někdo vytvoří patřičný standard.

nová apple tv

Apple v roce 2017 nabral při vývoji segmentu služeb rychlost a Apple Music přetavil v rozsáhlou hudební a video platformu s podporou Androidu. Konkurenční Spotify rychle přiznalo, že bude muset přijít s něčím podobným, pokud nebude chtít zůstat pozadu, a tak vytvořili relativně podobný pořad. Nyní tu máme hudební směr, Netflix, HBO GO a jejich přátele reprezentující filmy a seriály, a přístup, který se velice přibližuje klasické televizi, kterou poskytuje Apple TV.

Podle zpráv pracuje Apple na větší atraktivitě segmentu služeb, nicméně to musíme brát s velkou rezervou. Prý se snaží dát dohromady balíček služeb za 30-40 dolarů ve spolupráci s několika velkými studii. Díky tomu by byl život uživatele zase o něco jednodušší: nebude muset zjišťovat, kde si má koupit jaké předplatné, aby se dostal ke svému oblíbenému seriálu, jelikož vše bude zahrnuto v tomto balíčku. Pokud by k něčemu takovému opravdu došlo, Apple TV by měla opravdovou šanci se stát jedničkou na trhu jako snadno použitelné a kompaktní zařízení, tak kompaktní, jako když jsme na televizi přepli kanál.

Zdroj: 9to5mac 1 a 2

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!