imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Ve Swift Playgrounds budete moci programovat drony a roboty


Brzy bude možné za pomoci Swiftu, opensourcového programovacího jazyku od Applu, programovat drony a roboty. Blížící se update Switf Playgrounds otevře nové možnosti mladým kodérům.

Jestliže nevíte, co to Swift Playgrounds je, tak Apple vytvořil opensourcový programovací jazyk, jenž vznikl jako možnost pro mladé začínající programátory, kteří se chtějí naučit základy kódování. Swift Playgrounds je pak aplikace stvořená pro iPad, která tohoto jazyku využívá, a Apple ji představil na loňském WWDC – nejmladším účastníkem tu byla devítiletá dívka.

01_you_can_program_drones_in_swift_from_now_on

Aby dávaly smysl nové možnosti, které se do Swift Playground přibydou (jako programování dronů, robotů a dalších věcí), navázal Apple spolupráci se společnostmi z dalších oborů, jež budou předměty pro vzdělávací program dělat. Těmito produkty jsou třeba LEGO MINDSTORMS, Sphero SPRK+ či droni od firmy Parrot. Za pomoci těchto zařízení vdechnete vašemu kódu život a programování se tak stane mnohem jednodušší a hravější; díky tomu bude snadnější k výuce užitečné schopnosti přilákat i děti.

Swift Playgrounds v současnosti využívá již více než jeden milion dětí a dospělých, aby se naučili základy kódování se Switfem zábavnou a interaktivní cestou,“ prozradil Craig Federghi, seniorní vice prezident Applu pro softwarové inženýrství. „Nyní mohou skrz Swift Playgrounds okamžitě vidět, jaký kód tvoří, a přímo ovládat svého oblíbeného robota, drona či další nástroj. Jde o neuvěřitelně zajímavou a mocnou cestu výuky.“

02_you_can_program_drones_in_swift_from_now_on

Apple vydává jeden z největších updatů od startu Playgrounds. Naposledy jsme se dočkali iBooků zdarma, z nichž se mladí mohli učit – jsou mimochodem i pro začínající programátory.

„Dnes s Applem kombinujeme síly, abychom ještě studentům po celém světě nabídli více příležitostí, jak se naučit programovat,“ řekl Esben Stærk Jørgensen, prezident LEGO Education. „Spojujeme známe kostičky LEGO a náš vlastní pokus o hravou formu učení v LEGO MINDSTORMS Education EV3 se silnou výukovou platformou Swift Playgrounds, takže každý nyní může naprogramovat svůj výtvor v LEGO MINDSTORMS za pomoci swiftového kódu.“

03_you_can_program_drones_in_swift_from_now_on

Na trhu je celá řada kompatibilních hraček, každé dítě si tak zvládne vybrat tu nejlepší právě pro něj. Swift Playgrounds ve verzi 1.5 bude dostupný od prvního dne WWDC, čili od 5. června 2017.

Zdroj: Apple

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!