imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

Vedle Applu se otevírá centrum samořiditelných aut


Není náhoda, že Apple do této firmy investoval miliardu dolarů. Nové vývojové centrum bylo otevřeno přímo v centru revolučního technologického dění – v Silicon Valley.

Pravděpodobně neříkáme nic nového, když povíme, že Apple vždycky zajímala auta. Konkrétně mohlo jít o software pro samořiditelná auta, nicméně kolem projektu je v těchto dnech ticho, nikdo o něm nemluví. Skončil tedy dříve než začal? Nebo Apple hledá nový přístup k řešení problému? Něco se každopádně dít musí, protože jedna z největších firem z oboru, Didi, otevřela vývojové centrum, kde hodlá vyvíjet systémy bezpečné dopravy založené na inteligentním řízení a umělé inteligenci.

01_selfdriving_car_development_center_next_to_apple

Kdyby někomu náhodou nestačila lokace Mountain View, jež leží přímo mezi Palo Altem a Sunny Vale (což je jen pár bloků od centra Applu), můžeme ještě přidat informaci, že firma z Cupertina do nového vývojového centra Didi investovala minulý rok miliardu dolarů.

Investici děláme z několika strategických důvodů, mezi něž patří i šance zjistit více o částech čínského trhu. Rovněž věříme, že se zajistí silná návratnost investovaného kapitálu.

– řekl CEO Applu Tim Cook, když mluvil o investici do čínského Uberu.

Didi není vůbec malá firma, dokázala nalákat několik excelentních inženýrů – třeba Charlieho Millera, který je jedním z největších odborníků na dané téma. Přišel z vývojového týmů samořiditelných Uberů a aktuálně na nové pozici řídí oddělení vývoje bezpečnosti. S Didi smlouvu podepsal i Jia Zhaoyin, který na podobných projektech předtím pracoval u Googlu.

02_selfdriving_car_development_center_next_to_apple

Už je to nějaká doba, co jsme slyšeli o Project Titan. Nevíme, jestli je to prostě proto, že se firmě daří všechny informaci o projektu tajit, nebo proto, že Apple projekt pustil k ledu. Apple zatím užší spolupráci s firmou Didi nepotvrdil. Rozhodně se však vyplatí vztahy mezi oběma firmami sledovat, možná totiž není auto od Applu úplným výplodem naším nesplnitelným snem.

Zdroj: Apple Insider

Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!