imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Vedle Applu se otevírá centrum samořiditelných aut


Není náhoda, že Apple do této firmy investoval miliardu dolarů. Nové vývojové centrum bylo otevřeno přímo v centru revolučního technologického dění – v Silicon Valley.

Pravděpodobně neříkáme nic nového, když povíme, že Apple vždycky zajímala auta. Konkrétně mohlo jít o software pro samořiditelná auta, nicméně kolem projektu je v těchto dnech ticho, nikdo o něm nemluví. Skončil tedy dříve než začal? Nebo Apple hledá nový přístup k řešení problému? Něco se každopádně dít musí, protože jedna z největších firem z oboru, Didi, otevřela vývojové centrum, kde hodlá vyvíjet systémy bezpečné dopravy založené na inteligentním řízení a umělé inteligenci.

01_selfdriving_car_development_center_next_to_apple

Kdyby někomu náhodou nestačila lokace Mountain View, jež leží přímo mezi Palo Altem a Sunny Vale (což je jen pár bloků od centra Applu), můžeme ještě přidat informaci, že firma z Cupertina do nového vývojového centra Didi investovala minulý rok miliardu dolarů.

Investici děláme z několika strategických důvodů, mezi něž patří i šance zjistit více o částech čínského trhu. Rovněž věříme, že se zajistí silná návratnost investovaného kapitálu.

– řekl CEO Applu Tim Cook, když mluvil o investici do čínského Uberu.

Didi není vůbec malá firma, dokázala nalákat několik excelentních inženýrů – třeba Charlieho Millera, který je jedním z největších odborníků na dané téma. Přišel z vývojového týmů samořiditelných Uberů a aktuálně na nové pozici řídí oddělení vývoje bezpečnosti. S Didi smlouvu podepsal i Jia Zhaoyin, který na podobných projektech předtím pracoval u Googlu.

02_selfdriving_car_development_center_next_to_apple

Už je to nějaká doba, co jsme slyšeli o Project Titan. Nevíme, jestli je to prostě proto, že se firmě daří všechny informaci o projektu tajit, nebo proto, že Apple projekt pustil k ledu. Apple zatím užší spolupráci s firmou Didi nepotvrdil. Rozhodně se však vyplatí vztahy mezi oběma firmami sledovat, možná totiž není auto od Applu úplným výplodem naším nesplnitelným snem.

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!