imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Více chytrých zařízení v domácnosti – spokojenější zákazník


Jen ti uživatelé, kteří mohou vypnout a zapnout světlo z pohodlí svého gauče, nechat si připravit kávu požádáním Siri nebo dorazit domů do předem vyhřátého bytu díky chytrému termostatu, jsou šťastnější.

Možná byste si řekli, že čím více zařízení máte, tím více se toho může rozbít nebo nefungovat. A tím, že byste museli neustále něco opravovat, by se vám zvyšovala hladina stresu. To je asi pravda, ale co když každé jedno zařízení prostě funguje? Satisfakce, radost, oáza klidu. Alespoň to můžeme vyčíst z nejnovější studie společnosti J. D. Power.

01_more_smart_devices_mean_satisfied_users

Výzkum, který prováděli, začínal mnohem jednodušší otázkou – s telefony které firmy jsou uživatelé nejspokojenější? Apple má v podobných porovnáních skvělé výsledky a pozor, spoiler… nejinak je tomu i tady. Samsung však zaostal pouze o 0,1 %, což je zcela zanedbatelný rozdíl.

Zajímavější je však propojení mezi mírou spokojenosti a počtem vlastněných chytrých zařízení:

Uživatelská spokojenost je mezi vlastníky smartphonů mnohem vyšší u těch, kteří jej využívají i k ovládání dalších připojených domácích přístrojů, jako jsou třeba chytré termostaty nebo chytré spotřebiče.

02_more_smart_devices_mean_satisfied_users

Vlastně je to vcelku pochopitelné – k čím víc věcem můžete svůj telefon použít, tím ho máte radši. Podle šetření však spokojenost roste s počtem zařízení exponenciálně. Jedno takové zařízení nemělo na spokojenost zásadní vliv, ale třeba několik chytrých žárovek zvládne měřený faktor zvýšit až o 3,4 %. I když se to nezdá moc, na tržní úrovni jde o velký skok. Navíc čím spokojenější zákazník, tím víc toho dále koupí. Když svůj obrat počítáte v miliardách dolarů, 3,4 % je už skutečně dost.

Zákazníci s připojenými domácími zařízeními mohou pomocí smartphonu zlepšit svůj komfort, pohodlí a bezpečnost svých obytných prostor. Jsou díky výhodným funkcím telefonů, o nichž řada dalších uživatelů ani netuší, se svými smartphony mnohem spokojenější. Výrobci telefonů, kteří své přístroje lépe připraví na pohodlně připojení s dalšími zařízeními, mají se stále rostoucí mírou chytrých a automatizovaných domácností velkou výhodu ve zlepšování uživatelské spokojenosti.

03_more_smart_devices_mean_satisfied_users

Dále ze studie vychází, že na území Spojených států vlastní uživatelé iPhonu více chytrých zařízení než uživatelé Androidu. U termostatů je to 13 % proti 11 %, u dalších zařízení je to potom 9 % proti 8 %.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!