apple-ibm

Více než polovina zaměstnanců IBM si přeje Apple počítač

#Pro firmy
2017. 04. 02.

Sto tisíc zaměstnanců společnosti IBM, která patří k největším zákazníkům Applu, pro svou práci využívá počítač Mac. To je o 70 000 více, než v roce 2015. Společnost pro své lidi nyní nakupuje přibližně 1 300 Maců týdně a tento počet stále roste.

O této volbě rozhodli samotní zaměstnanci. IBM v roce 2015 udělalo velké rozhodnutí, když nechalo výběr mezi operačním systémem Windows nebo macOS přímo na svých lidech. Výsledkem je skutečnost, že nadpoloviční většina IBM pracovníků požaduje počítač od Applu.

IBM oznámilo, že ušetří přibližně 265–535 dolarů na jednom zařízení v průběhu čtyř let v porovnáním s počítačem s operačním systémem Windows. Pořizovací cena Apple zařízení je samozřejmě vyšší, ale v dlouhodobém horizontu se vyplatí více. Jen proces nákupu a implementace Macu vyžaduje o pět kroků méně, než implementace PC. 

ibm

Statistiky poskytl Fletcher Previn (Vice president IT v IBM), který o přechodu na Apple hovořil na loňské konferenci JAMF Nation User Conference. Přidal také zajímavé informace ohledně využívání technické podpory. Přibližně 27 % uživatelů Windows vyžaduje fyzicky přítomnost technika, u Mac počítačů toto číslo kleslo jen na pět procent a také telefonická podpora reportuje jen poloviční počet požadavků. Díky nízkému počtů problémů má IBM pouze 50 IT specialistů technické podpory pro 217 000 Mac a iOS zařízení.

Pokud potřebujete pomoci s implementací Maců i ve své firmě, neváhejte nás kontaktovat.

Přidejte komentář