imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Video ve 4K a 60 FPS u přední i zadní kamerky?


Nám by se to rozhodně líbilo. Pro většinu uživatelů by sice nešlo o nic extrémně převratného, ale kdyby tu ta možnost byla, proč ne? HomePod nám napověděl další drobnosti o iPhonu 8.

Stále se dozvídáme nové informace nezávisle na tom, jak moc se Tim Cook staral o to, aby se úniky kolem iPhonu 8 zastavily a přestaly kazit prodeje iPhonu 7. Vypadá to, že si Apple všechna překvapení zkazil sám, řada vývojářů nyní prochází systém HomePodu řádek po řádku. Chytrý reproduktor navíc rozhodně neřekl poslední slovo. Dnes jsme se opět o iPhonu 8 dozvěděli něco nového.

Znovu jde o část kódu… Tentokrát nám napovídá, že by měla jak zadní, tak i přední kamerka telefonu zvládat natáčení videí ve 4K v 60 FPS. Jasně, nejde o nejdůležitější novinku, které by se nadcházející iPhone dočkal, ale 4K já stále důležitějším aspektem pro současné uživatele. A pokud je to technicky možné, proč by Apple šance nevyužil?

Novinka kvalitu zadního fotoaparátu zásadně nezmění, již od iPhonu 6s můžeme videa natáček ve 4K při 30 FPS. Nyní bude počet snímků dvojnásobný. Mnohem větší změna to bude pro přední kamerku. Kdo by ale potřeboval selfie videa ve 4K a 60 FPS? No přeci ARKit nebo software pro rozpoznávání obličejů (případně obě novinky).

Videa ve 4K se začínají měnit ze zbytečného vrtochu na každodenní záležitost. Stále více a více monitorů či televizí zvládají 4K obraz. Očekává se i to, že brzy dorazí Apple TV s podporou 4K. Díky tomu se dočkáme jak soukromých, tak profesionálních snímků ve skvělém rozlišení. Když svého času dorazilo 4K do iPhonu 6s, každý očekával, že se okamžitě začne natáček všechno v nejvyšším možném rozlišení – jenže člověk rychle zaplnil paměť svého telefonu, zejména u 16GB verzí.

Apple však situaci pro mnohé vyřešil, u části své produktové nabídky zdvojnásobil kapacitu paměti, iOS 11 navíc zvládne dělat videa díky efektivnější kompresi mnohem menší, stejně tak tomu bude v případě fotografií.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!