imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

vodotěsný obal airpods bezdrátové nabíjení

Vodotěsný obal AirPods bude umět bezdrátově nabíjet iPhone


Bezdrátová sluchátka Applu s jejich vlastním čipem W1 jsou už nyní plná technologických vychytávek. Společnosti to ale zřejmě nestačí, dle posledního patentu totiž chce udělat toto zařízení ještě chytřejší.

Pro mnohé mohou být AirPods tím nejúžasnějším zařízením z produktové palety Applu. Ne kvůli prvotřídní kvalitě zvuku ani kvůli tomu, že se s nimi lépe pracuje nebo studuje, o tom tato sluchátka vůbec nejsou. AirPods jsou esencí úžasu. V každé malinké části, na každém čtverečním milimetru, mají tato sluchátka ukrytou nějakou technologii a to je dělá o to více fascinující. Apple by mohl v podstatě vytvořit jednoduchá bezdrátová sluchátka, u kterých by byl i obal zajímavý.

vodotěsný obal airpods bezdrátové nabíjení

Pokud je žádost o patent objevená Patently Apple pravdivá, nejen, že by zařízení zodpovědné za nabíjení AirPods zajímavé bylo, ale bylo by také nesmírně užitečné. Apple si zřejmě řekl, jaké by to bylo, kdyby obal AirPods mohl nabíjet i další zařízení a všechny bezdrátově? Žádost zahrnuje řadu produktů, které by mohl obal AirPods nabíjet. Mezi nimi nalezneme snad vše od prastarých PDA až po holografické projektory. To důležitější ale je, že zahrnuje také Apple Watch, iPhone, iPad, iPod a MacBook.

K okamžitému nabíjení by stačilo položit váš iPhone na obal. Ten by byl navíc vodotěsný: na obrázcích je vidět „elektrický konektor nepropouštějící vodu“. Bylo by ale až moc optimistické si myslet, že příští verze samotných AirPods bude oficiálně vodotěsná.

vodotěsný obal airpods bezdrátové nabíjení

I když zní tento koncept skvěle, stále zbývá vyřešit pár problémů. První je otázka kapacity. Takto malá sluchátka potřebují samozřejmě mnohem méně energie než iPhone s 1960 mAh baterií. To by se dalo vyřešit dostatečně velkou baterií v obalu. Druhým problémem je povrch obalu, který je velmi hladký a má zakulacené rohy a křivky. V žádosti je ovšem vyobrazen čtvercový obal, na který by se dal telefon snadno položit, nicméně bychom přišli o aktuální a tolik zbožňovaný design.

vodotěsný obal airpods bezdrátové nabíjení

Je nicméně možné, že Apple oba tyto problémy dávno vyřešil a je připraven na masovou výrovu. To by bylo více než vhodné, protože pokud iPhone 8 opravdu přijde s bezdrátovým nabíjením, pak by bylo úžasné, kdyby Apple na keynote oznámil také vodotěsnou powerbanku v podobě obalu AirPods.

Zdroj: Patently Apple

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!