imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

ios 11 baterie

Vybíjí se vám baterie s iOS 11 rychleji? – Průzkum


Od oficiálního vydání iOS 11 uběhl více než týden a to znamená, že si novinku stihli osahat stovky tisíc lidí. Ovšem řada z nich není vůbec nadšená. Mimo jiné panuje spousta stížností na slabou výdrž baterie. Pojďme se podívat, kolik lidí tento úkaz trápí.

Životní dráha nového systému jen zřídka odstartuje bez chybiček, to platí i pro iOS 11. Čím větším počtem změn systém projde, tím více prostoru se najde pro problémy. A iOS 11 zahrnuje změn požehnaně. Po spuštění se tedy dostalo i na několik chyb, na které se nepřišlo během beta testování. Na druhou stranu se nikdy nepodaří vychytat před oficiálním uvedením úplně všechny mouchy, nehledě na to, že tento mobilní operační systém prošel největším počtem beta verzí v historii.

ios 11 baterie

Jednou z těch častěji hlášených chyb je výdrž baterie. Jde přitom o rozporuplné téma, jelikož někteří uživatelé nic takového nezaznamenali, zatímco ostatní hlásí oproti iOS 10.3.3 dramatický pokles. Podobné problémy jsou při vydání první verze naprosto normální. Většina aktualizací se bude nyní věnovat právě opravám chyb a optimalizaci, ostatně jako je tomu u právě vydané aktualizace iOS 11.0.1 – zdrojový kód se dá vylepšit vždy.

Dalším důvodem tohoto problému by mohlo být častější používání telefonů, i když si to uživatelé možná ani neuvědomují. Vyzkoušíte si Siri, poté si hrajete s Control Center a najednou používáte telefon daleko častěji a baterie dostává neustále zabrat. Nicméně takto časté reporty nejsou úplně běžné a musí za tím stát ještě něco dalšího.

Analytická firma Wander provedla analýzu 50 000 středně až těžce používaných iPhonů a iPadů a přišla na velmi zajímavá čísla. Jak lze vidět na obrázku níže, iOS 11 se na životnosti baterie podepisuje opravdu výrazně. Zatímco zařízení s iOS 10.3.3 vydrželo při nabití na 100 % průměrně 240 minut nepřetržitého provozu, s iOS 11 to je pouze 96 minut. Musíme nicméně zmínit, že tyto výsledky byste měli brát s určitou rezervou, jelikož Wandera neuvádí způsob jejich měření.

ios 11 baterie

Ať už těmto výsledkům věříte, nebo ne, jedno je jisté. Většina lidí žádné problémy nezaznamenala. To znamená, že i když snížení výdrže pozorovat lze, je to spojeno s určitým chováním uživatele. Nabízí se otázka, kolika lidí se tento problém doopravdy týká? Jak jste na tom vy?

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.