imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

Vydána aktualizace iOS 11.1.1


Po první opravě chyb u iOS 11.1 uplynul zhruba týden a nyní přichází další v podobě iOS 11.1.1. Tato aktualizace se soustředí zejména na opravu bugů a chyb u autokorekce.

S iOS 11 přišla bohužel také řada problémů. Mezi nimi i rušení při telefonátech: volaný ani volající se neslyšeli. Chybně se zobrazovalo také ID volajícího a výdrž baterie razantně klesla. Od té doby Apple vydal několik záplat, s iOS 11.1 přinesl i několik nových funkcí. iOS 11.1.1 opravuje všechny problémy nové verze. Žádné novinky nepřicházejí, skutečně jde jen o další ze záplat.

Apple popisuje aktualizaci iOS 11.1.1 následovně:

  • Oprava problémů s autokorekcí.
  • Oprava problémů, když přestává fungovat Hey Siri.

Update má jen několik megabytů (například na iPhonu 7 má 44,6 MB). Instalace je dostupná klasicky přes Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru.

Aktualizace by neměla znamenat žádnou ztrátu dat, pro klid v duši ale všem doporučujeme udělat preventivní zálohu. Data si můžete uložit na iCloud nebo na svůj počítač přes iTunes. Opravdu pečliví uživatelé mohou samozřejmě zvolit obě varianty.

Aktualizace iOS 11.1.1 je dostupná pro následující zařízení:  iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, 5. gen. iPad, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 9.7″, iPad Pro 12.9″, 6. gen. iPod touch.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.