imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

ios 11.1.2

Vydána aktualizace iOS 11.1.2


Včera v noci byla vydána další oficiální verze iOS 11, tedy zhruba týden po předchozí aktualizaci. Tentokrát se aktualizace zaměřila na studený iPhone X, který občas odmítal spolupracovat při velice nízkých teplotách.

S iOS 11 přišla bohužel také řada problémů. Mezi nimi i rušení při telefonátech: volaný ani volající se neslyšeli. Chybně se zobrazovalo také ID volajícího a výdrž baterie razantně klesla. Od té doby Apple vydal několik záplat, s iOS 11.1 přinesl i několik nových funkcí. iOS 11.1.2 opravuje problémy nové verze. Žádné novinky nepřicházejí, skutečně jde jen o další ze záplat.

Apple popisuje aktualizaci následovně:

iOS 11.1.2 zahrnuje opravu chyb pro iPhone a iPad:

  • Opravuje problém, při kterém displej iPhonu X dočasně nereaguje na dotyk po prudkém snížení teploty.
  • Opravuje chybu, která mohla způsobovat rušení v Live Photo a videu pořízeném s iPhonem X.
ios 11.1.2

Aktualizace zabírá pouze 35 MG (na iPhonu 7), na ostatních zařízení se ale může velikost lišit. Nainstalovat ji můžete klasicky přes Settings > General > Software update. Pokud vám vaše zařízení aktualizaci nenabídne, může za to váš beta profil. Odstraňte ho a spusťte aktualizační proces znovu.

Aktualizace by neměla znamenat žádnou ztrátu dat, pro klid v duši ale všem doporučujeme udělat preventivní zálohu. Data si můžete uložit na iCloud nebo na svůj počítač přes iTunes. Opravdu pečliví uživatelé mohou samozřejmě zvolit obě varianty.

ios 11.1.2

Aktualizace iOS 11.1.2 je dostupná pro následující zařízení:  iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, 5. gen. iPad, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 9.7″, iPad Pro 12.9″, 6. gen. iPod touch.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.