imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Výdrž baterie iPhonu 8 by mohla být zásadně zlepšena


Uniklé fotografie z úvodních testů nadcházející vlajkové lodi Applu naznačují speciální baterku ve tvaru písmene L. Podle testování zařízení s kódovým označeném „Ferrari“ se dočkáme i bezdrátového nabíjení. Otázkou je jen to, proč byly fotky zveřejněny právě teď.

V několika předchozích článcích jsme zmiňovali, že Apple pravděpodobně úplně změnil podobu článku baterie, kterou do svého iPhonu 8 dá – má jít o lithium-iontovou baterii ve tvaru písmene L. To by mohlo zásadně zvýšit výdrž baterky, jelikož se tak do zařízení vejde značně větší článek než u současného iPhonu 7. Nevíme však, jestli některá z nových funkcí nebude na druhou stranu velkou část z nově nabyté kapacity spotřebovávat.

Další zajímavostí těchto fotek je černá část uprostřed zařízení, jež naznačuje cívku – ta by pochopitelně měla sloužit bezdrátovému nabíjení. Tím se potvrzují informace z dříve uniklých zpráv. Benjamin Geskin sdílel tyto fotografie na Twitteru a čínských sociálních sítích. Kódové označení pro iPhone 8 jsme se dozvěděli v prosinci – Apple vydá tři modely se značkami D20, D21 a D22. Poslední jmenovaná značka přitom odpovídá právě iPhonu 8, později označovanému jako Ferrari.

Přestože informace na uniklých fotografiích přesně zapadají do toho, co jsme se o iPhonu 8 dozvídali z posledních novinek, jde o informace z úvodního testování prototypu. Na začátku srpna je Apple pochopitelně už úplně někde jinde. Fotky byly pořízeny před nějakým časem a rozhodně nejde o nejaktuálnější informace.

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!