imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

nový ipad pro výkon

Výkon nových iPadů Pro je srovnatelný s MacBookem Pro i7


Ano, Ano, taky jsme tomu moc nevěřili. Věděli jsme, že nový iPad Pro je zabiják, ovšem v souboji jeden na jednoho proti vrcholovému MacBooku Pro bychom si na něj nevsadili ani halíř. Podívejte se ale na výsledky benchmarků.

Série iPad Pro se na letošním WWDC dočkala velké modernizace a uvítala i nového člena, 10,5” iPad Pro. Specifikace ukazují, že Apple vložil do nových tabletů přehršel výkonu. A tak to má být, pokud chce Apple nahradit laptopy.

nový ipad pro výkon

Blogeři z BareFeats se tedy rozhodli otestovat iPady Pro a MacBooky Pro v GeekBench a GFXBench, aby zjistili jejich výkon. V rámci fair play vzali nejsilnější MacBooky Pro s procesory i7 a TouchBarem a porovnali s nejsilnějšími iPady Pro. Otestovali také nedávno modernizovanou verzi 2017. V souboji se tak utkala tato zařízení.

MacBook

2017 MacBook Pro Retina 13 palců, 3,5GHz Dual-Core i7, Intel Iris Plus Graphics 650 GPU, 16GB 2133 MHz-es LPDDR3 RAM, 1TB PCIe SSD

2016 MacBook Pro Retina 13 palců, 3,1GHz Dual-Core i7, Intel Iris Graphics 550 GPU, 16GB 2133 MHz-es LPDDR3 RAM, 1TB PCIe SSD

iPad

2017 iPad Pro 12,9 palce (iPad7,2), 2,39GHz A10X procesor, 512GB SSD, 4GB RAM

2017 iPad Pro 10.5 palce (iPad7,4), 2,39GHz A10X procesor, 512GB SSD, 4GB RAM

nový ipad pro výkon

Výkon na jedno jádro byl u obou verzí MacBooků Pro nepřekonatelný a obě verze za sebou oba iPady nechaly. Mezi tablety pak zvítězil 10,5“ model, ovšem aktualizovaná 12,9“ verze neztrácí moc.

Jak jsme předpokládali, i ve více jádrových testech zvítězil MacBook Pro 2017. Ovšem k našemu překvapení překonaly oba modely iPadu MacBook Pro 2016.

nový ipad pro výkon

Geekbench metal GPU test přinesl ještě více šokující výsledky.

10,5” iPad Pro překonal oba MacBooky Pro.

MacBook Pro 2017 skončil až čtvrtý za 12,9“ iPadem Pro. Nejsme si moc jistí, jakým způsobem se na druhé místo dostal MacBook Pro 2016 a překonal tak aktuální model. Další měření proběhlo v programu GFXBench a i ten výsledky potvrdil, iPady Pro v něm opět zvítězily.

nový ipad pro výkon

Otázkou tak je, zda jsou iPady Pro opravdu tak výkonné, nebo jsou MacBooky Pro slabé jako čajíček. Než se ještě pustíte do verdiktu, měli byste zvážit nějaké další faktory. Zaprvé každý benchmark běží v „laboratorních“ podmínkách. Výsledky z reálného provozu se tedy mohou lišit.

Navíc tu máme rozdílnou velikost displeje a rozlišení. Není náhoda, že mezi iPady vyhrál ten s úhlopříčkou 10,5“. Ve většině případů mají MacBooky Pro větší displeje s vyšším rozlišením, což samozřejmě ovlivňuje výsledky testů, zejména těch grafických. Také tu máme iOS a macOS, což jsou dva naprosto rozdílné systémy a jejich srovnání ani nemůže být 100% přesné.

nový ipad pro výkon

Celkově jsou tyto testy ukázkou, čeho jsou nové iPady Pro schopny a důkazem, že Apple bere nahrazení laptopů velmi vážně. A zdá se, že tato snaha se jim může vyplatit, jelikož iOS 11 je pro iPady velmi dobře optimalizován.

Zdroj: 9to5mac

Pokud se v číslech ztrácíte, přečtěte si jasný článek o iPadech, které jsou momentálně na trhu dostupné.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!