imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

výroba iphone 8 zpoždění

Výroba iPhonu 8 se zpozdí


Spolehlivý zdroj světu prozradil, že jubilejní model naplánovaný na tento rok bude opožděn a na pulty obchodů se nedostane začátkem září jako obvykle.

I když jsme byli na začátku velice nadšení, čím dál více zpráv mluví o tom, kdy vlastně Apple nový iPhone vydá. Ačkoliv měl zprvu Apple začít s masovou výrobou začátkem roku, analytik KGI Ming-Chi Kuo tvrdí, že cupertinská společnost má závažné problémy se svými dodavateli a z toho důvodu se domnívá, že jeden model z plánovaných tří – ten, který uznávaní analytikové označují jako iPhone 8 – začne s masovou produkcí až někdy v říjnu/listopadu a jeho uvedení na trh tak bude značně opožděné.

výroba iphone 8 zpoždění

To se přitom naprosto příčí tomu, na co jsme od Applu zvyklí. V minulých letech představoval nové iPhony začátkem září a v prvních zemích byly dostupné jeden až dva týdny poté. Podle Kua ovšem Apple potřebuje ke svému jubilejnímu iPhonu součástky, které se dají považovat za nejvyspělejší technologii dneška a dodavatelské společnosti nejsou schopny dostát unikátním požadavkům Applu ve stanovený čas. Analytik KGI také dodal, že v obvyklou dobu dorazí zařízení pojmenované iPhone 7s a žádné takové součástky tedy obsahovat nebude.

Jubilejní iPhone by tak mohl být dostupný až na Vánoce nebo dokonce až začátkem roku 2018. Země ve druhé vlně pak mohou pouze doufat, že na ně začátkem roku 2018 dojde. Tato událost pak určitě zamíchá finančními zprávami společnosti, zejména, pokud na zářijovém Keynote k oznámení prací na třetím iPhonu opravdu dojde. Podle Kua ovšem těmito problémy iPhony 7s a 7s Plus ovlivněny nebudou a jejich vydání proběhne podle plánů.

výroba iphone 8 zpoždění

Navíc se podle něj všechny zvěsti kolem nového iPhonu vyplní: žádné rámečky, stejně jak je vyobrazeno na designových náčrtcích a uniknutých fotografiích maket, což bude pravděpodobně platit u všech tří modelů. Kromě toho se nám dostane bezdrátového nabíjení, předělaného 3D Touch a vylepšeného fotoaparátu. Na fotografiích lze vidět, že Apple změnil pozici dvojitého fotoaparátu, jehož čočky jsou nyní pod sebou a ne vedle sebe. Kdybychom si měli tipnout, tak je to z nějakého důvodu kvůli rozšířené realitě. Nevěříme ale zvěstem o 3D senzoru na předním displeji, který podle nás není potřebný. Podle některých zpráv na něj mohlo dojít během vývoje jako na alternativu k Touch ID, u kterého měl Apple problémy ho integrovat do displeje.

Kuova analýza obsahuje také spekulace o vysokých prodejích i přes zpožděné vydání, ovšem z finančního hlediska nebude zpoždění vypadat dobře – uživatelé totiž budou na vydání čekat. Kromě toho lze očekávat, že konkurenční společnosti tak budou mít čas na to přijít s novými zařízeními a Apple tak bude muset soupeřit s více zařízeními než jen Galaxy S8.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!