imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

Vyšel macOS 10.13.5


Byla vydána další verze macOS 10.13, konkrétně 10.13.5. Nejnovější update přináší Zprávy v iCloudu, kterou známe z nedávné aktualizace iOS 11.4 pro iPhony a iPady.

Nový update s sebou nese Zprávy v iCloudu. Tato funkce umožňuje, abyste synchronizovali všechny své zprávy a přílohy do cloudu, místo abyste je museli mít na lokálním úložišti. Jde navíc o další krok k perfektní synchronizaci vašich zařízení, která funkci využijí. V aktualizaci nechybí ani opravy chyb a další zlepšení.

Apple k updatu říká následující:

Update macOS High Sierra 10.13.5 zlepšuje stabilitu, výkon a bezpečnost vašeho Macu a je doporučen pro všechny uživatele.

Tato aktualizace přidává podporu Zprávy v iCloudu, což vám umožňuje ukládat zprávy a jejich přílohy v iCloudu a uvolnit prostor na vašem Macu. Pro povolení jděte ve zprávách do nastavení, klikněte na Accounts a následně zvolte „Enable Messages in iCloud“.

Update má mezi 2,5 a 3 GB.

macOS High Sierra je kompatibilní s:

  • MacBook (Late 2009 nebo novjěší)
  • MacBook Pro (Mid 2010 nebo novjěší)
  • MacBook Air (Late 2010 nebo novjěší)
  • Mac mini (Mid 2010 nebo novjěší)
  • iMac (Late 2009 nebo novjěší)
  • Mac Pro (Mid 2010 nebo novjěší)
  • iMac Pro
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.