imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Vyšel update iOS na verzi 11.0.3


Uplynulo něco kolem týdne od posledního updatu iOS 11 a Apple je tu s další verzí svého systému. iOS 11.0.3 obsahuje hlavně opravy chyb zvuku a haptické odezvy u iPhonu 7 a 7 Plus.

S iOS 11 se bohužel objevila řada chyb. Lidé si stěžovali na problémy s hovory – ani jedna strana se při telefonování neslyšela. Pak tu byly komplikace se zobrazováním ID volajícího, stejně tak se drasticky snížila výdrž baterie. Apple nyní vydal další update, který snad všechny obtíže vyřeší. Zatímco iOS 11.0.2 vyřešil problémy s voláním, verze 11.0.3 se stará o nepříjemnosti se zvukem a haptickou odezvou u iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus.

Apple k tomu říká následovné:

  • Odstraňuje problém, který způsoboval nefunkčnost zvuku a haptické odezvy na některých zařízeních iPhone 7 a 7 Plus.
  • Řeší potíže s nereagujícím dotykovým vstupem na displejích některých iPhonů 6s, při jejichž servisu nebyly použity originální díly Apple.

Poznámka: Neoriginální náhradní displeje mohou snižovat kvalitu zobrazení a nemusí pracovat správně. Opravy displejů s certifikací společnosti Apple provádějí důvěryhodní odborníci s použitím originálních dílů značky Apple.

Aktualizace je o něco větší než posledně, má podle jednotlivých zařízení od 200 do 280 MB. Nainstalovat ji můžete klasicky přes Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru.

Aktualizace by neměla znamenat žádnou ztrátu dat, pro klid v duši ale všem doporučujeme udělat preventivní zálohu. Data si můžete uložit na iCloud nebo na svůj počítač přes iTunes. Opravdu pečliví uživatelé mohou samozřejmě zvolit obě varianty.

Aktualizace iOS 11.0.3 je dostupná pro následující zařízení: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, 5. gen. iPad, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 9.7″, iPad Pro 12.9″, 6. gen. iPod touch.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.