imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

Výsledky App Storu v roce 2016


App Store každým rokem roste a stejně tomu bylo i v právě uplynulém roce. Apple v roce 2016 dosáhl na celou řadu důležitých milníků.

Od roku 2008 získali vývojáři skrze App Store přes 60 miliard dolarů, celých 20 miliard z této částky bylo vyděláno minulý rok. Jde o aplikace pro iPhony, iPady, Apple Watch, Apple TV a aplikace na Mac. Meziročně vyrostl App Store o 40 %, v největších regionech (USA, UK, Čína a Japonsko) byl růst mezi roky 2015 a 2016 dokonce 90%.

01_app_store_records_in_2016

Kromě dalšího za to mohl i příchod iOS 10, který zpřístupnil SiriKit (jenž umožnil uživatelům platit skrze své telefony) a možnost přídavných aplikací pro iMessage. Na App Store jsou v tuto chvíli 2,2 milionu aplikací (pro všechny platformy) a číslo meziročně vzrostlo o 20 %.

Růstu počtu aplikací se dočkala i Apple TV, jež v roce 2016 získala vlastní TV App Store. Ten v tuto chvíli obsahuje až 20 tisíc aplikací a můžete skrze obchod získat třeba předplatné služeb jako Netflix, HBO Now, Line i Tinder.

02_app_store_records_in_2016

Vánoční sezona byla pro Apple opět vzrušující událostí, během prosince získala americká společnost z prodejů na App Store 3 miliardy dolarů, což je historický měsíční výsledek. Ve stejném období si hned 40 milionů uživatelů stáhlo Super Mario Run, který vyšel uprostřed měsíce, a aplikace se okamžitě zapsala do knihy rekordů (i když nakonec hra nakonec nenaplnila očekávání zákazníků). Závod na Štědrý den a na Nový rok tak vyhrálo Nintendo a Super Mario Run se dostal do seznamu deseti nejstahovanějších aplikací v minulém roce. Philip Schiller, senior vice president celosvětového marketingu Applu, řekl k výsledkům následující:

Rok 2016 byl pro App Store přelomovým, vývojářům vydělal 20 miliard dolarů a hned 1. ledna 2017 odstartoval skvěle – udělal rekord prodejů v jediném dni. Chtěli bychom poděkovat komunitě vývojářů za množství inovativních aplikací, jež vytvořili a které – spolu s našimi produkty – pomohly zlepšit životy uživatelů.

03_app_store_records_in_2016

Mezi deseti nejoblíbenějšími aplikacemi uplynulého roku byli jasným lídrem Pokémoni, konkrétně Pokémon GO. Ten se stal v polovině roku obrovských fenoménem a ukázal na možnou budoucnost s augmentovanou realitou. Na seznamu nejpopulárnějších aplikací najdeme také Prisma, Reigns, Procreate, Lumino City, Sweat with Kayla a djay Pro. Všechny zmíněné aplikace byly vytvořeny vývojáři třetích stran.

App Store je v současnosti dostupný ve 155 státech po celém světě a dočkal se i několika charitativních akcí. Mohli jste například podpořit boj proti AIDS díky (RED) a partnerství se Světovým fondem na ochranu přírody. Připojilo se i Apple Pay ve spolupráci s Bank of America. Na Světový den proti AIDS a na Den Země bylo vybráno 17 milionů dolarů.

Jaké aplikace se v roce 2016 nejvíce líbily vám?

Zdroj: Apple Newsroom

Beoplay
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!