imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Výsledky App Storu v roce 2016


App Store každým rokem roste a stejně tomu bylo i v právě uplynulém roce. Apple v roce 2016 dosáhl na celou řadu důležitých milníků.

Od roku 2008 získali vývojáři skrze App Store přes 60 miliard dolarů, celých 20 miliard z této částky bylo vyděláno minulý rok. Jde o aplikace pro iPhony, iPady, Apple Watch, Apple TV a aplikace na Mac. Meziročně vyrostl App Store o 40 %, v největších regionech (USA, UK, Čína a Japonsko) byl růst mezi roky 2015 a 2016 dokonce 90%.

01_app_store_records_in_2016

Kromě dalšího za to mohl i příchod iOS 10, který zpřístupnil SiriKit (jenž umožnil uživatelům platit skrze své telefony) a možnost přídavných aplikací pro iMessage. Na App Store jsou v tuto chvíli 2,2 milionu aplikací (pro všechny platformy) a číslo meziročně vzrostlo o 20 %.

Růstu počtu aplikací se dočkala i Apple TV, jež v roce 2016 získala vlastní TV App Store. Ten v tuto chvíli obsahuje až 20 tisíc aplikací a můžete skrze obchod získat třeba předplatné služeb jako Netflix, HBO Now, Line i Tinder.

02_app_store_records_in_2016

Vánoční sezona byla pro Apple opět vzrušující událostí, během prosince získala americká společnost z prodejů na App Store 3 miliardy dolarů, což je historický měsíční výsledek. Ve stejném období si hned 40 milionů uživatelů stáhlo Super Mario Run, který vyšel uprostřed měsíce, a aplikace se okamžitě zapsala do knihy rekordů (i když nakonec hra nakonec nenaplnila očekávání zákazníků). Závod na Štědrý den a na Nový rok tak vyhrálo Nintendo a Super Mario Run se dostal do seznamu deseti nejstahovanějších aplikací v minulém roce. Philip Schiller, senior vice president celosvětového marketingu Applu, řekl k výsledkům následující:

Rok 2016 byl pro App Store přelomovým, vývojářům vydělal 20 miliard dolarů a hned 1. ledna 2017 odstartoval skvěle – udělal rekord prodejů v jediném dni. Chtěli bychom poděkovat komunitě vývojářů za množství inovativních aplikací, jež vytvořili a které – spolu s našimi produkty – pomohly zlepšit životy uživatelů.

03_app_store_records_in_2016

Mezi deseti nejoblíbenějšími aplikacemi uplynulého roku byli jasným lídrem Pokémoni, konkrétně Pokémon GO. Ten se stal v polovině roku obrovských fenoménem a ukázal na možnou budoucnost s augmentovanou realitou. Na seznamu nejpopulárnějších aplikací najdeme také Prisma, Reigns, Procreate, Lumino City, Sweat with Kayla a djay Pro. Všechny zmíněné aplikace byly vytvořeny vývojáři třetích stran.

App Store je v současnosti dostupný ve 155 státech po celém světě a dočkal se i několika charitativních akcí. Mohli jste například podpořit boj proti AIDS díky (RED) a partnerství se Světovým fondem na ochranu přírody. Připojilo se i Apple Pay ve spolupráci s Bank of America. Na Světový den proti AIDS a na Den Země bylo vybráno 17 milionů dolarů.

Jaké aplikace se v roce 2016 nejvíce líbily vám?

Zdroj: Apple Newsroom

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!