imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Vývojáři dodnes vydělali více než 70 miliard dolarů


Apple ze svých šanonů vyndal další čísla a poslal je do světa. Tentokrát se informace týkají App Storu a opět jde o velice pozitivní data, jež vypovídají o neuvěřitelném růstu. Říkal někdo, že už se nevyplatí vyvíjet pro iOS?

Před devíti lety odstartoval App Store se sloganem „There is an app for that“, za tu dobu si vývojáři podle nejnovější tiskové zprávy přišli na více než 70 miliard dolarů. V roce 2016 se Store dočkal obrovského boomu a přitáhl k sobě množství lidí jako nikdy dřív – jen si vzpomeňte na to, jakou vlnu spustil příchod Pokémon GO. Další velký nárůst pak není žádnou náhodou, americká firma se snaží dělat vše pro to, aby vývojářům pro iOS nabídnul co nejvíce možností.

01_ios_developers_earning_over_70_billion_dollars

App Store za posledních 12 měsíců zaznamenal nárůst o více než 70 %, a to v rámci iOS, macOS, watchOS, tvOS a iMessage App Storu. Na konci minulého listopadu firma mluvila o 2,2 milionech aplikací. Tentokrát tu sice celkové číslo nemáme, ve své tiskové zprávě se Apple zaměřil spíše na možnosti Apple Pay, dárkové karty či obchod se samolepkami pro iMessage. Zejména poslední jmenovaný je vyloženě magnet na peníze.

Systém předplatného napomáhá tomu, že lidé utrácejí stále více a více peněz za aplikace – množství předplatitelů za poslední rok vzrostlo o 58 %. Tento údaj zahrnuje různé streamovací služby, jako Spotify, Apple Music, Netflix, případně fitness a další aplikace pro správu životního stylu – App Store nabízí aplikace v celkem 25 kategoriích. Stále se velice dobře daří i mobilním hrám, stejně tak i apkám pro zdraví či různí sportovní pomocníci.

02_ios_developers_earning_over_70_billion_dollars

Sportovní aplikace vzrostly za posledních 12 měsíců téměř o 70 %, fotografické aplikace a aplikace pro tvorbu videa pak až o téměř 90 %. Pro Apple tvoří vývojáři z více než 155 zemí světa, americká firma ve zprávě hodně zdůrazňuje i úspěch Super Mario Runu. Vydělal hromadu peněz, o tom není pochyb. Na závěr zprávy přidal několik vět i Phil Schiller, seniorní vice prezident celosvětového marketingu Applu.

Lidé všude na světě milují aplikace a naši uživatelé je stahují v rekordním množství. Vývojáři vydělaných sedmdesát miliard dolarů je prostě ohromujících. Jsme ohromeni všemi novými skvělými aplikacemi, které naši vývojáři tvoří, a nemůžeme se jich dočkat na Worldwide Developers Conference příští týden.

Zdroj: Apple

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!