imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iphone melodie hraje orchestr

Vyzváněcí melodie iPhonu hrané orchestrem


Zahrát klasické vyzváněcí melodie živě vyžaduje smyčcový kvartet, lesní roh a xylofon. A přesně to předvedla na nejznámějších místech Londýna Rainer Hersch Orchestra.

Lidé mohli někdy na podzim roku 2016 zhlédnout tak trochu podivné představení. Tamní orchestr se totiž rozhodl vytáhnout své nástroje a v ulicích předvést nějaké to živé vystoupení. Důležitou částí zprávy je ovšem samotná hudba, která sice byla v podstatě klasikou, nicméně založenou na ikonických vyzváněcích melodiích iPhonu. Ano, jde přesně o ty tóny, které nutí všechny majitele iPhonu kontrolovat obsahy svých kapes, kdekoliv je zaslechnou.

Mimochodem, tato vyzváněcí melodie, Marimba, má za sebou tajuplný příběh. Není úplně jasné, kdo je jejím autorem, lidé ale předpokládají, že by to měl být Dr. Gerhard Lengelingre, který navíc stojí také za aplikací GarageBand. Co ale jasné je, že tato melodie je spojována se Stevem Jobsem. Ten prý opravdu nenáviděl nejoblíbenější vyzváněcí melodii té doby, klasiku od Nokie. Steve tedy rozhodl, že iPhone musí mít náležitě kvalitní a líbivé melodie. Aby bylo dosaženo požadované úrovně, správnou hlasitost, rytmus a vše kolem testovala velká skupina lidí pro vytvoření správných reakcí v mozcích uživatelů. Tak bylo vytvořeno prvních 25 vyzváněcích melodií.

Vraťme se opět k Raineru Herschovi a jeho malé, ale talentované skupině. Ten oplývá poměrně exotickou směsicí zájmů: je klasickým hudebníkem a komikem. A tyto dvě své záliby rád zahrnuje ve svých vystoupeních vyjadřujících zábavná témata a komické situace za pomocí nástrojů klasické hudby.

Jejich poslední výtvor můžete vidět v následujícím videu:

Text objevující se na začátku přispívá k tajemnosti tvorby původních melodií:

Přemýšleli jste někdy nad tím, odkud všechny ty vyzváněcí melodie Applu pochází? Tak tady to je.

Po krátkém představení lze rozpoznat zmíněné vyzváněcí melodie hrané před největšími londýnskými památkami. Uskupení si zahrálo v metru, u budovy parlamentu, u Londýnského oka, Tower Bridge a dokonce u Apple Storu na Regent Street, který byl v době natáčení ve výstavbě (ach ta ironie). Představení párkrát přeruší Siri s informacemi, že nalezlo obrázky nahých žen, které Hersch ten den hledal, nebo že našlo v okolí 3 drogové dealery.

kanye west smích

Dokonce zbyl čas i na menší šťouchnutí do konkurence:

Pokud tohle podle vás stojí za prd, vyzkoušejte si Windows phone.

No, znáte přeci anglický humor…

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!