00_windows_xp_running_on_an_iphone_cover

Windows XP na iPhonu? Jde to!

#Novinky
2017. 03. 14.

Nejrozšířenější úspěch informačních technologií je zpět. Nyní můžete díky skupině technologických guru spustit na svém iPhonu 7 Windows XP.

Na světě pravděpodobně neexistuje z vyspělých zemí nikdo, kdo by nikdo neslyšel o Windows XP a jejich ikonické ploše nebo charakteristické znělce při spuštění. Proto by vás mohlo dojmout, kdybyste na iPhonu tuto zlatou éru PC spatřili. Na tom, že dnešní telefony dokáží spustit staré operační systémy, není nic světoborného, jelikož technologie dávno původní minimální požadavky těchto operačních systému překonala.

Procesor iPhonu 7 A10 Fusion je momentálně nejlepší na trhu a je spojen s 2GB RAM. To vysoce převyšuje výkon našich počítačů z minulosti, na kterých jsme hráli GTA San Andreas nebo Need for Speed. Nicméně systém nelze na telefonu používat k mnoha věcem, už vůbec ne instalovat software jako je například právě Need for Speed.

V tomto YouTube videu lze vidět emulovanou verzi Windows XP od Microsoftu bez jakéhokoliv hackování nebo jailbreaku. Takové technické kouzlo lze nainstalovat přes Xcode, ještě ale se svým telefonem neblázněte: iOS nelze nahradit žádným jiným systémem, pouze můžete spustit virtuální počítač vedle iOS přes emulátor zvaný iBox.

I když je hardware iPhonu 7 naprosto dostačující na běh XP, emulátory jsou ohromně náročné na výkon a ovládání zdaleka nebude tak pohodlné, jak si u XP pamatujete. Pokud jste běžný uživatel, nic co jste ve videu viděli, byste rozhodně neměli zkoušet a se svým iPhonem si zahrávat. Pokud jste ale technologický nadšenec a geek, může se pro vás jednat o skvělou kratochvíli na odpoledne.

Zdroj: Cult of Mac

Přidejte komentář