imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

wsj iphone usbc

WSJ: Nové iPhony budou mít USB-C


Wall Street Journal tvrdí, že letos Apple konečně srovná krok se světem a jeho konektivitou. Mohlo by se stát, že přeci jen budeme moci připojit naše iPhony k MacBookům?

Není to dlouho, co jsme se bavili o tom, proč a kdy by měl Apple nahradit konektor Lightning představený v roce 2012. Největším argumentem pro USB-C je jeho univerzálnost a pokrytí všech dnešních technologických požadavků a navíc dokáže převzít i všechny funkce Lightningu. Samozřejmě má změna i pár protiargumentů: šlo by o příliš brzkou změnu, jelikož Lightning byl představen teprve před 5 lety, USB-C je také o něco větší, z čehož by pravděpodobně Jonyho Ive klepla pepka, nehledě na to, že pro Apple by zmizely menší příjmy z programu MFi.

wsj iphone usbc

Podle našeho názoru by byl iPhone s USB-C celkově pro uživatele znatelně lepší. Nicméně Apple se k tomuto kroku letos pravděpodobně neodhodlá, stejně jako jsme psali ve zmíněném článku. Jedním z mnoha důvodů pro toto tvrzení je fakt, že tuto změnu nepotvrzují žádné zvěsti a lidé jako Kuo nebo Gurman by se o takto velké změně zajisté doslechli.

No, tentokrát to nebyli oni, ale Wall Street Journal, kterému se podařilo stojaté vody trochu rozvířit. Podle něj budou mít nadcházející iPhony USB-C na spodní straně. Alespoň to se zřejmě snaží naznačit, protože jejich slova jsou až moc nejasná, aby z nich šlo vyvodit něco konkrétního. Lze to tedy chápat ne jako změnu u samotných telefonů, ale změnu u nabíjecích hlav. To znamená, že by aktuální USB-A bylo v budoucnu nahrazeno USB-C, do kterého bychom naše telefony připojovali přes kabel Lightning-USB-C. To by dávalo smysl a navíc by to vyřešilo problém nejednotnosti mezi MacBooky a iPhony.

wsj iphone usbc

To by mohlo být vysoce pravděpodobné z několika důvodů. Stačí si vzpomenout, že pro vyřešení problémů s kabely začal Apple nedávno podporovat Ultra Accessory Connector. Rozpor mezi hlavou a sluchátky by se dal také vyřešit tím, že by nechali Lightning tam, kde je. Pokud by vyměnili nabíjecí hlavy na USB-C, pak by byl vyřešen také problém s MacBooky. Takto by se tedy vlk nažral a koza zůstala celá: Apple by nemusel nahrazovat Lightning, stále by dostával příjmy za licence atd. a zároveň by měli uživatelé o dva závažné problémy méně. Výhra pro obě strany.

Nicméně se obáváme, že zdroj WSJ nemusí být moc důvěryhodný a tak se jim dostalo mylných informací. Celá situace také mžůe znamenat, že se nám dostane Lightning kabelu s rychlostí USB-C. Apple v podstatě nemůže kompletně přejít na USB-C, protože by se tím musel zbavit spousty příslušenství, počínaje Lightning sluchátky až po nabíječky pro AirPod.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!