imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

wsj iphone usbc

WSJ: Nové iPhony budou mít USB-C


Wall Street Journal tvrdí, že letos Apple konečně srovná krok se světem a jeho konektivitou. Mohlo by se stát, že přeci jen budeme moci připojit naše iPhony k MacBookům?

Není to dlouho, co jsme se bavili o tom, proč a kdy by měl Apple nahradit konektor Lightning představený v roce 2012. Největším argumentem pro USB-C je jeho univerzálnost a pokrytí všech dnešních technologických požadavků a navíc dokáže převzít i všechny funkce Lightningu. Samozřejmě má změna i pár protiargumentů: šlo by o příliš brzkou změnu, jelikož Lightning byl představen teprve před 5 lety, USB-C je také o něco větší, z čehož by pravděpodobně Jonyho Ive klepla pepka, nehledě na to, že pro Apple by zmizely menší příjmy z programu MFi.

wsj iphone usbc

Podle našeho názoru by byl iPhone s USB-C celkově pro uživatele znatelně lepší. Nicméně Apple se k tomuto kroku letos pravděpodobně neodhodlá, stejně jako jsme psali ve zmíněném článku. Jedním z mnoha důvodů pro toto tvrzení je fakt, že tuto změnu nepotvrzují žádné zvěsti a lidé jako Kuo nebo Gurman by se o takto velké změně zajisté doslechli.

No, tentokrát to nebyli oni, ale Wall Street Journal, kterému se podařilo stojaté vody trochu rozvířit. Podle něj budou mít nadcházející iPhony USB-C na spodní straně. Alespoň to se zřejmě snaží naznačit, protože jejich slova jsou až moc nejasná, aby z nich šlo vyvodit něco konkrétního. Lze to tedy chápat ne jako změnu u samotných telefonů, ale změnu u nabíjecích hlav. To znamená, že by aktuální USB-A bylo v budoucnu nahrazeno USB-C, do kterého bychom naše telefony připojovali přes kabel Lightning-USB-C. To by dávalo smysl a navíc by to vyřešilo problém nejednotnosti mezi MacBooky a iPhony.

wsj iphone usbc

To by mohlo být vysoce pravděpodobné z několika důvodů. Stačí si vzpomenout, že pro vyřešení problémů s kabely začal Apple nedávno podporovat Ultra Accessory Connector. Rozpor mezi hlavou a sluchátky by se dal také vyřešit tím, že by nechali Lightning tam, kde je. Pokud by vyměnili nabíjecí hlavy na USB-C, pak by byl vyřešen také problém s MacBooky. Takto by se tedy vlk nažral a koza zůstala celá: Apple by nemusel nahrazovat Lightning, stále by dostával příjmy za licence atd. a zároveň by měli uživatelé o dva závažné problémy méně. Výhra pro obě strany.

Nicméně se obáváme, že zdroj WSJ nemusí být moc důvěryhodný a tak se jim dostalo mylných informací. Celá situace také mžůe znamenat, že se nám dostane Lightning kabelu s rychlostí USB-C. Apple v podstatě nemůže kompletně přejít na USB-C, protože by se tím musel zbavit spousty příslušenství, počínaje Lightning sluchátky až po nabíječky pro AirPod.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!