imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

youtube tv služba

YouTube TV nabízí něco, co nikdo jiní nenabízí


YouTube by rád změnil neuspořádaný a nekonzistentní stav mezi streamovacím trhem a televizí skvělou aplikaci a balíčkem služeb. YouTube TV je momentálně dostupná pouze v několika vybraných státech USA, pokud ale bude úspěšná, může kompletně změnit tvář odvětví.

Nedávno jsme se bavili o důvodech, proč je Apple TV až čtvrtým nejoblíbenějším zábavním centrem v domácnostech USA. Článek pojednával spíše o tom, jak by Apple mohl Apple TV kompletně předělat na dobrý balíček služeb a opět převrátit mediální trh vzhůru nohama podobě, jako se mu to podařilo s iTunes a Apple Music. A hleďme, YouTube nám asi čte myšlenky.

youtube tv služba

Podle zpráv by měl unikátní balíček pro Apple TV přijít co nevidět, nicméně by mělo jít stále zejména o streamování filmů a seriálů. Zato YouTube TV přinese vše, co nabízí kabelová televize do jedné aplikace za 35 dolarů měsíčně. YouTube se podařilo dohodnout se čtyřmi obřími televizními stanicemi: CBS, Fox, NBC a ABC; kromě toho se jim podařilo do svého balíčku získat také několik dalších televizních kanálů.

Aplikace YouTube TV je dostupná pro Android a iOS, k dispozici je i klient pro stolní počítače a přibyde podpora pro chytré TV, Chromecast a Apple TV. V aplikaci si pak můžete vybrat, které kanály vás zajímají. Můžete sledovat živou televizi i předem nahraný obsah, který si můžete nechat přehrát později, stejně jako na klasickém YouTube. Nejnovější služba Googlu je stále ještě v plenkách a vyzkoušet si ji můžete na měsíc zdarma, nicméně je prozatím dostupná pouze v pěti městech na světě: New York City, San Francisco, Los Angeles, Filadelfie a Chicago.

Podle některých zpráv by se k síti YouTube TV mohly přidat další velké televizní stanice, jako například AMC, BBC America, IFC, Sundance TV, WE TV a BBC World News. Ačkoliv aktuálně nabízené programy se za 35 dolarů měsíčně nevyplatí, tamní kanály to lidem v USA vůbec neusnadňují, jelikož se liší stát od státu a město od města. Google se o expanzi své služby nijak nevyjádřil a nevíme tedy, kdy bude dostupná v Evropě a můžeme pouze doufat, že tomu bude brzy. Mezitím budeme celou událost sledovat a uvidíme, s čím dalším YouTube TV přijde.

Momentálně jsou na YouTube TV dostupné následující kanály:

CW, Telemundo, ESPN, ESPN2, ESPN3, CSN, Fox Prime Ticket, FSI, NBCSN, USA, FX, Freeform, Disney, E, ESPN U, FS2, BTN, ESPN SEC, Bravo, Oxygen, FX, Syfy, Disney Junior, Disney XD, NBC Universo, CBS Sports Network, ESPN News, NBC Golf, National Geographic, MSNBC, Fox News, CNBC, Fox Business, Local Now, FXM, Sprout, Universal, Nat Geo Wild, Chiller.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!