imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Za historicky největším únikem Applu může stát nespokojený zaměstnanec


V posledních několika dnech jsme si užívali přívalu informací. Nejenže jsme se dozvěděli konečné pojmenování iPhonu X, ale víme už i prakticky vše ostatní. Největší únik v historii Applu však pravděpodobně nebyl výsledkem nějaké chyby, podle důvěryhodného interního zdroje za celou situací stojí naštvaný zaměstnanec.

Během víkendu jsme se dozvěděli konečné označení nového iPhonu s OLED displejem, mezi informacemi bylo i téměř vše ostatní, co jsme dosud nevěděli. Tentokrát však nedošlo k něčemu podobnému jako ke ztrátě prototypu v případě představení iPhonu 4. Místo toho se na internet dostala Gold Master verze iOS 11. Jde o poslední beta verzi před vydáním finální verze. John Gruber si pak na základě informací od důvěryhodného interního zdroje myslí, že za únikem stál zaměstnanec Applu.

Jak se ukázalo, do této chvíle bylo možné nejnovější verzi systému stáhnout skrz speciální odkaz, který zaměstnanec Applu (teď už asi ve firmě není úplně populární) zaslal do redakcí 9to5mac a MacRumors. Gold Master verze prozradila informace o Face ID, jak bude fungovat ostrůvek a lišta kolem něj, že dorazí nové animované emotikony a další. Gruberovo podezření zatím nebylo potvrzeno ani vyvráceno a neznáme ani případnou motivaci.

Možná se ptáte, proč je kolem úniku GM verze systému takové pozdvižení. Přestože totiž byla beta iOS 11 dostupná a následně updatována již od WWDC, záměrně v ní byla vynechána některá překvapení. Není v zájmu Applu, aby si všechno vystřílel sám ještě před keynote, zmenšil by si tak hype (například u prvního iPhonu jsme předem nevěděli vůbec nic). Nehledě na to, že nedodělané novinky by už předem mohly vrhnout špatné světlo na samotný produkt.

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!