imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

mobilní hry dvakrát větší než konzole

Za mobilní hry utrácíme dvakrát více než na konzolích


Podle zpráv IDC a App Annie byl rok 2016 rokem mobilních her a to zejména díky Pokémon Go. Úspěch AR a VR her je nezpochybnitelný, tudíž jdou trendy ruku v ruce s těmito technologiemi.

Senior viceprezidentka výzkumu u App Annie Danielle Levitasová tvrdí, že rok 2016 byl pro mobilní hry zatím vůbec nejlepší: uživatelé utratili za hry o téměř 25 % více než minulý rok. App Annie také předpovídá, že růst AR (rozšířená realita) a VR (virtuální realita) her bude v následujícím období rapidně stoupat a mobilní platforma bude nadále největším zdrojem příjmů.

mobilní hry dvakrát větší než konzole

Zhruba 35 % všech aplikací na App Storu a Google Play jsou hry, což je poměrně zajímavé, protože právě z her pochází celých 80 % veškerých příjmů z aplikací. Závěr obou analytických společností je takový, že více peněz se rozhodně utrácí na App Storu, ačkoliv žádná konkrétní čísla zveřejněna nebyla. Čína a Japonsko hrají v nesmírném úspěchu mobilních her důležitou roli, obě země jsou totiž kolébkou her a to platí samozřejmě i pro ty mobilní. Nejlepší iOS hrou byla například Fantasy Westward Journey a taková Pokémon GO překonala se svým příjmem téměř 1 miliarda dolarů několik rekordů.

Díky vzestupu her využívajících AR si podle dat ze září 2016 nějakou takovou zahrálo zhruba 24 milionů Američanů. 56 % z nich byli lidé mladší 25 let. VR hrám se až tak nedařilo, za stejné časové období si nějakou zahrálo 4,5 milionu Američanů, přičemž zde převažují starší hráči. 56 % hráčů byli muži a 46 % z nich hrálo hry více než 15 hodin týdně. Tato skupina také za hry utrácí vůbec nejvíce, o celých 42 % více než průměrný hráč za třetí kvartál roku 2016.

Zdroj: Apple World Today

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!