imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Za obtíže s výrobou může skutečně TrueDepth kamera


Někdo by si pomyslel, že když se nepodařilo novou vlajkovou loď přinést hned v září, do listopadu bude dostatek času na to, aby se vše dohnalo. Bohužel to tak zatím není, kvůli problémům s výrobou kamery TrueDepth bude i listopadové představení velice těsné.

Pravděpodobně každý v posledních měsících četl, že se u iPhonu X objevují jisté problémy s výrobou. Něco jsme o této problematice již sepsali. Strategie je na Apple vcelku zvláštní. Jak víme, iPhone X má na pulty dorazit dva měsíce od představení. Přestože jsme podobný krok již několikrát viděli (AirPods nebo iMac Pro), nikdy tomu tak nebylo v případě iPhonu.

Ming-Chi Kuo, analytik společnosti KGI, mluví o problémech s výrobou systému senzorů TrueDepth. To již mimochodem potvrdil i japonský magazín Nikkei Asian Review.

Příběh Romea a Julie

Jak šel čas, vývojáři Applu rozdělili jednotlivým částem v iPhonu X různá jména. Promítač teček schopný projektovat až 30 tisíc drobných infračervených bodů se dočkal označení „Romeo“. Infračervená kamera, která z teček následně tvoří vzorce, se jmenuje „Julie“.

Problémem je fakt, že výroba Romea je mnohem náročnější a delší než v případě Julie. Celý ostrůvek senzorů TrueDepth tak problém nedělá, jde pouze o zmíněný promítač bodů, což je ale vzhledem k neuvěřitelně pokročilé technologii pochopitelné. Je ale fakt, že jediné, co nakonec zákazníka zajímá, je dostupnost konečného zařízení.

O tom, jak moc omezené dodávky budou, se rozpovídal Jeff Pu, analytik tchajwanské společnosti Yuanta Investment Consulting. Dříve se spekulovalo o tom, že Apple do konce roku stihne vyrobit 40 milionů iPhonu X. Toto číslo již bylo korekcí původních 45 milionů. Teď víme, že kvůli problémům Romea a Julie bude konečná hodnota ještě nižší – Pu je přesvědčen o tom, že počet vyrobených zařízení nepřekročí hranici 35 milionů kusů. I když se to nemusí zdát jako velký rozdíl, půjde o zásadní snížení, jež ovlivní zejména menší země. Apple pravděpodobně nebude chtít omezovat nabídku na hlavních trzích.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!