imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Jak zálohovat fotky a videa z iCloud


Kopii své knihovny už dost možná máte uloženou v Knihovně fotografií na iCloudu a fotky z posledních 30 dní máte nejspíš uložené ve svém fotostreamu. Jak je zálohovat?

Máte-li zapnutou Knihovnu fotografií na iCloudu, vaše fotky a videa se budou automaticky v plném rozlišení nahrávat do iCloudu. Kopie svých fotek a videí si můžete vytvořit následujícím postupem:

 • Na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch s iOS 10.3 nebo novějším klepněte na Nastavení > [vaše jméno] > iCloud > Fotografie. Pokud používáte iOS 10.2 a starší, klepněte na Nastavení > iCloud > Fotografie. Potom vyberte Stáhnout a ponechat původní a importujte fotky do počítače.
 • Na Macu s OS X Yosemite 10.10.3 nebo novějším otevřete aplikaci Fotky. Zvolte Fotky > Předvolby a potom vyberte možnost Stáhnout původní položky do tohoto Macu.
 • Na PC nainstalujte iCloud pro Windows a zapněte Knihovnu fotografií na iCloudu.

Jestli si chcete stáhnout jen pár fotek nebo videí, můžete si z webu iCloud.com stáhnout jejich nejnovější verze do počítače. Stačí přejít na stránku iCloud.com a otevřít aplikaci Fotky. Vyberte fotky nebo videa, které chcete stáhnout, a klikněte na ikonu pro stažení.

Fotky z alba Můj fotostream se automaticky importují do knihovny aplikace Fotky, pokud v předvolbách těchto aplikací nevypnete volby Můj fotostream a Automatický import. Máte-li zapnutou Knihovnu fotografií na iCloudu, nenajdete své fotky v albu Můj fotostream, ale ve složce Všechny fotografie.

Níže uvedeným postupem si můžete fotky a videa zkopírovat i ručně. Komentáře u sdílených fotek ani označení „to se mi líbí“ se neukládají. Fotky a videa uložené ze sdílených alb navíc nejsou v plném rozlišení.

Kopírování fotek ze Sdílení fotek na iCloudu na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch

Na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch s iOS 8 nebo novějším:

 1. Otevřete Fotky, klepněte na Sdílené > Sdílení a potom klepněte na název sdíleného alba.
 2. Uložte fotky jedním z těchto způsobů:
  • Klepnutím otevřete fotku a potom klepněte na ikonu sdílení. Pro vybrání více fotek najednou posuňte obrázky doleva nebo doprava a klepněte na ty, které chcete uložit. Klikněte na Uložit obrázek.
  • Klepněte na Vybrat a potom klepněte na fotky, které chcete uložit. Klepněte na ikonu sdílení a potom na Uložit obrázek.
 3. Importujte fotky do počítače.

Kopírování fotek a videí ze Sdílení fotografií na iCloudu na Macu

Tímto postupem můžete fotky a videa ze sdílených streamů ručně importovat do své knihovny aplikace Fotky:

 1. Otevřete Fotky a klepněte na panel Sdílené.
 2. Dvakrát klikněte na sdílený stream.
 3. Pravým tlačítkem (nebo s podrženou klávesou Control) klikněte na fotku a zvolte Importovat.

Až fotky importujete, možná si budete chtít zálohovat knihovnu. Můžete je uložit do samostatné knihovny v počítači nebo na jinou diskovou jednotku.

Kopírování obsahu z alb Můj fotostream a Sdílení fotek na iCloudu ve Windows

Všechny fotky z alba Můj fotostream se do vašeho PC ukládají automaticky a zůstanou k dispozici, i když v iCloudu pro Windows vypnete volbu Fotografie. Chcete-li si uložit fotky a videa ze sdíleného streamu, musíte je uložit do jiné složky na pevném disku:

 1. Otevřete iCloud pro Windows.
 2. Klikněte na tlačítko Volby vedle položky Fotografie (nebo Fotostream). Poznamenejte si uvedenou cestu ke složce s fotkami na iCloudu.
 3. Otevřete okno Průzkumníka souborů (Windows 8) nebo Průzkumníka Windows (Windows 7).
 4. Přejděte do složky Fotografie na iCloudu uložené v umístění, které jste si poznamenali. Otevřete složku Sdílené.
 5. Vyberte fotky, které chcete uložit, a potom je zkopírujte do jiné složky na počítači. Tuto složku potom zahrňte do záloh počítače.

Pokyny pro zálohování všech dat z počítače s Windows získáte od technické podpory Microsoftu.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.