imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Zaměstnancům se nelíbí kanceláře v Apple Parku


Našla se řada nevděčných zaměstnanců, kterým se nelíbí pracovní prostředí v obrovských otevřených prostorech, a chtějí se vrátit zpátky do svých buněk jako v Infinite Loopu. Někteří z nich dokonce vyhrožují výpovědí. Je tu povídání o problémech prvního světa.

Klasická situace, kdy vy (jako firma) nabídnete prst a máte přijít o celou ruku. Apple tvrdě pracoval na tom, aby vydělal ohromných 5 miliard dolarů – místo toho, aby je pak rozházel na akce či rozdal svým manažerům, se rozhodl svým zaměstnancům postavit gigantické luxusní sídlo. Ti však namísto vděčnosti hned od začátku začínají se stížnostmi!

Ale legraci stranou, jde o reálný problém. John Gruber, redaktor Daring Fireballu, očekává masivní vlnu výpovědí, a to právě kvůli kancelářím v otevřeném prostoru. Všechny tyto informace máme přímo od něj, stejně jako dopisy, které do své talk show od jednotlivých zaměstnanců dostal. Dokonce samotný Johny Srouji, viceprezident Applu, byl hodně rozčarovaný, když kancelář uviděl.

Chudáčci musí pracovat v takovýchto kancelářích. Jako zvířata…

„Slyšel jsem, že když byly oznámeny plány rozložení pater, konala se jistá schůzka se Sroujiho týmem. On je ve vedení křemíku Applu, konkrétně čipů A10, A11 a dalších. Jde evidentně o velice úspěšnou skupinu v rámci Applu, která je rychle rostoucí a má na svých ramenou velkou zodpovědnost,“ řekl Gruber a pokračoval.

„Když byly Sroujiovi plány ukázány, říkal v podstatě jen: ‚Do p***le s tím, ty jdi do p***le, tohle je hovadina.‘ Jeho týmu tak postavili vlastní budovu na okraji samotného kampusu. […] Jak já to chápu, tak budova vznikla jen proto, jak se k tomu Srouji postavil: ‚Jděte do p***le, takhle můj tým nebude pracovat.‘“

Krásný příběh, že? A to jde o šťastnější situaci, jelikož se celá vyřešila jednou vlastní budovou. Nicméně v Applu pracuje mnohem větší množství těch, kteří podobné slovo ve firmě nemají. To by nakonec mohlo uškodit jak firmě samotné, tak zprostředkovaně i nám, zákazníkům.

Když se na to podíváme zvenčí, vypadá to krásně.

Nejmenovaný zaměstnanec, který pro Apple pracuje 18 let, se na toto téma Gruberovi svěřil. On se svým týmem právě pracuje na produktu, který dle jeho slov po představení všem lidem naprosto vyrazí dech. Když však teď dochází k přesunu do Apple Parku, začíná zcela vážně zvažovat, že pokud bude prostředí v open officech skutečně tak špatné, Apple opustí.

Vypadá to, že ne každý sdílí velkou architektonickou myšlenku „pojďme pomoci týmům ke vzájemné kooperaci“. Jde o obvyklý přístup vyššího managementu, který však má stále své vlastní tiché kanceláře.

Zdroj: Macrumors

Před několika měsíci jsme se díky exkluzivní reportáži mohli do Apple Parku podívat. Tehdy Jony Ive pochopitelně o podobných problémech nemluvil.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!