imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

nejhezčí iphone

Zamyšlení: Který iPhone je nejhezčí?


Apple vyrobil od roku 2007 spoustu iPhonů, který z nich je ale nejkrásnější? iPhone 7, nebo iPhone 4? Nebo možná některý z prvních modelů?

Pokud se svými přáteli sdílíte vášeň pro produkty Applu, už jste se možná párkrát dohadovali o tom, který iPhone je ten nejhezčí. Každý na to má samozřejmě svůj názor a v tomto článku se s vámi podělíme o ten náš. Všechny asi překvapíme, ale podle nás ten vůbec nejhezčí iPhone je ten první. Zde uvedeme důvody, proč tomu tak je.

iPhone 2G

Nebo prostě iPhone, i když přídomek 2G k němu tak nějak přirostl. Netřeba říkat, že tento kousek jsme měli pravděpodobně všichni, a podle nás je to do dnešního dne ten nejkrásnější iPhone. Kovová záda, chromované logo Applu, chromovaný rámeček kolem displeje, dostatečně tuhé šasi: to vše musí vaše srdce potěšit. V rámci seznamu bereme v potaz také vzhled iOS. V roce 2007 bylo něco úchvatného držet tento telefon v ruce, jelikož iPhone byl v té době daleko, daleko před svou konkurencí, jak co se týče designu, tak zpracováním. I dnes jde o krásný přístroj, ačkoliv specifikace displeje působí poněkud vtipně. Pro nás je absolutním vítězem první iPhone.

nejhezčí iphone

iPhone 3G, 3Gs

Toto jsou také velice pěkné telefony. Nejlépe vypadají zepředu, záda byla ovšem z hliníku změněna na plast a iPhone kvůli tomu již nepůsobil tak prémiově. Nehledě na to, že plast po čase začal kolem nabíjecí zdířky praskat. Kdyby měl 3G kovová záda, byl by na prvním místě on, ale v tomto případě tomu tak není.

nejhezčí iphone

iPhone 4, 4s

Mnoho lidí považuje za nejkrásnější právě tuto edici, my ale nesouhlasíme. Když byly zveřejněny první uniknuté fotografie, nechtěli jsme věřit, že by Apple vydal něco takového. Na tiskových fotografiích vypadaly tyto telefony samozřejmě daleko lépe, nicméně se stále našlo několik částí, které byly poněkud problematické a nikdy jsme si k nim nenašli cestu. Problém s modely iPhonu 4/4s je trčící kovový okraj mezi přední a zadní stranou. To vám může svým vzhledem připomínat sendvič: v tomto případě je ale místo šunky kovový rámeček. Dalším problémem s tímto designem je špína. Po chvíli se otisky dostaly mezi okraj a dvě skleněné desky a vy jste je pak museli každý měsíc čistit kartáčkem na zuby.

nejhezčí iphone

iPhone 5, 5s, SE

iPhone 5 a 5s byly daleko lepší než 4 a 4s. Celistvé šasi a úplně jiná velikost displeje. To je mnohem lepší, ale… Skleněné proužky vzadu kvůli anténám. Ty jsou opravdu otravné. Úplně kazí čistý design zadní části a ani část, ve které se potkává s přední částí, není kdovíjak skvělá. Bohužel nechybí ani kulatá tlačítka ovládání hlasitosti, která naštěstí s příchodem iPhonu 6 zmizela.

nejhezčí iphone

iPhone 5c

Série 5c byla opravdu oblíbená, rozhodně ale nepatří mezi ty nejhezčí iPhony. Plastové šasi za vše. A ty barvy… Řekněme, že jsme rádi, že ji máme za sebou.

iPhone 6, 6s

V této edici se nám dostalo krásného zakulaceného šasi se zakulaceným displejem. Nicméně zde přetrvávají proužky pro anténu, už dva roky. Z toho důvodu pro nás nemůže být série 6 a 6s vítězem.

nejhezčí iphone

iPhone 7

Toto už je přítomnost. Proužky pro anténu nejsou takřka vidět, ale ani tak se iPhone 7 na první místo dostat nedokázal, jednoduše protože je příjemnější vzít do svých rukou první iPhone, i po 10 letech od uvedení. iPhone 7 v barvě Jet Black je ohromující, ale příliš tenký. Navíc se kvůli obřímu displeji ne úplně pohodlně ovládá, zejména v porovnání s prvním iPhonem. Kdyby byly okraje kolem displeje menší a šasi trochu tlustší, pak možná… Nicméně iPhone 7 závod prohrál a nyní tak může první iPhone sesadit už jen iPhone 8.

nejhezčí iphone
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!