imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Zatím není jasné, jak bude fungovat bezdrátové nabíjení iPhonu 8


V posledních týdnech se objevila řada spekulací kolem bezdrátového nabíjení iPhonu 8 a nyní je vcelku jasné, že se nová funkce blíží. Co však zatím jasné není, je použití technologie – podle všeho na řešení pracuje pět různých týmů najednou.

Každý je nažhavený na nový iPhone 8 a s ním příchozí novinky. Z různých zdrojů se toho dozvídáme dost o absenci home buttonu, sandwich designu, rozpoznávacího senzoru obličejů nebo třeba o bezdrátovém nabíjení – a snažíme se o všechny věrohodnější zprávy dělit. To je důvod, proč se ve spojení s velice věrohodným Kuem odvažujeme říci: bezdrátové nabíjení se blíží. Jak ale bude fungovat?

01_uncertainties_over_iphone_8_wireless_charging

Apple nedávno doplnil iniciativu Wireless Powe Consortium, jež má v současnosti 213 členů, a to včetně dalších nadnárodních společností jako Apple. Díky tomu je možné, že se v Cupertinu rozhodnou pro použití některé ze standardizovaných variant. Je možné, že iPhone 8 bude mít bezdrátové nabíjení s Qi standardem – nebyl by to žádný cizák, jelikož i Apple Watch tento standard využívají s výjimkou toho, že nabíjení funguje pouze s originální nabíječkou.

Základem Qi je fakt, že zvládne nabít prakticky libovolné zařízení, může totiž vysílat od 1 do 2000 wattů. Mohli byste tak nabít iPad, iPhone, Apple Watch nebo dokonce i MacBook. Pro představu mezi dalšími členy Wireless Power Consortium nalezneme firmy jako Samsung, LG, HTC, Qualcomm, Dell, Canon, Sony či Huawei.

02_uncertainties_over_iphone_8_wireless_charging

Možností je i to, že by se v budoucnu zvládla jednotlivá zařízení nabíjet i vzájemně. Třeba MacBook by tak mohl pomocí indukční technologie nabít váš iPhone či iPad. V současnosti víme, že na řešení pracuje několik různých týmů, aby našlo co nejideálnější řešení – zdroj Reuters udává, že týmů je konkrétně pět.

Zpráva není nijak překvapující, jelikož Apple během vývoje často hledá všechna možná řešení. Tento postup byl blízký zejména Stevu Jobsovi a i po jeho smrti jde o stejnou společnost. Před třemi měsíci se objevila zpráva, že Apple zkouší hned deset prototypů nového iPhonu. Rozpětí se k dnešnímu dni pravděpodobně zúžilo.

03_uncertainties_over_iphone_8_wireless_charging

Čas však dále ubíhá a Apple se bude muset brzy rozhodnout, po které metodě sáhne. Některé zdroje dokonce tvrdí, že začne výroba iPhonů o něco dříve než obvykle. Díky tomu bude pravděpodobně možné dosáhnout na ještě lepší kvalitu než v minulých letech a snad se dočkáme i dostatečného naskladnění ve chvíli, kdy se telefon dostane na pulty (koukáme na tebe, iPhone 7 Plus!).

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!