imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Zatím není jasné, jak bude fungovat bezdrátové nabíjení iPhonu 8


V posledních týdnech se objevila řada spekulací kolem bezdrátového nabíjení iPhonu 8 a nyní je vcelku jasné, že se nová funkce blíží. Co však zatím jasné není, je použití technologie – podle všeho na řešení pracuje pět různých týmů najednou.

Každý je nažhavený na nový iPhone 8 a s ním příchozí novinky. Z různých zdrojů se toho dozvídáme dost o absenci home buttonu, sandwich designu, rozpoznávacího senzoru obličejů nebo třeba o bezdrátovém nabíjení – a snažíme se o všechny věrohodnější zprávy dělit. To je důvod, proč se ve spojení s velice věrohodným Kuem odvažujeme říci: bezdrátové nabíjení se blíží. Jak ale bude fungovat?

01_uncertainties_over_iphone_8_wireless_charging

Apple nedávno doplnil iniciativu Wireless Powe Consortium, jež má v současnosti 213 členů, a to včetně dalších nadnárodních společností jako Apple. Díky tomu je možné, že se v Cupertinu rozhodnou pro použití některé ze standardizovaných variant. Je možné, že iPhone 8 bude mít bezdrátové nabíjení s Qi standardem – nebyl by to žádný cizák, jelikož i Apple Watch tento standard využívají s výjimkou toho, že nabíjení funguje pouze s originální nabíječkou.

Základem Qi je fakt, že zvládne nabít prakticky libovolné zařízení, může totiž vysílat od 1 do 2000 wattů. Mohli byste tak nabít iPad, iPhone, Apple Watch nebo dokonce i MacBook. Pro představu mezi dalšími členy Wireless Power Consortium nalezneme firmy jako Samsung, LG, HTC, Qualcomm, Dell, Canon, Sony či Huawei.

02_uncertainties_over_iphone_8_wireless_charging

Možností je i to, že by se v budoucnu zvládla jednotlivá zařízení nabíjet i vzájemně. Třeba MacBook by tak mohl pomocí indukční technologie nabít váš iPhone či iPad. V současnosti víme, že na řešení pracuje několik různých týmů, aby našlo co nejideálnější řešení – zdroj Reuters udává, že týmů je konkrétně pět.

Zpráva není nijak překvapující, jelikož Apple během vývoje často hledá všechna možná řešení. Tento postup byl blízký zejména Stevu Jobsovi a i po jeho smrti jde o stejnou společnost. Před třemi měsíci se objevila zpráva, že Apple zkouší hned deset prototypů nového iPhonu. Rozpětí se k dnešnímu dni pravděpodobně zúžilo.

03_uncertainties_over_iphone_8_wireless_charging

Čas však dále ubíhá a Apple se bude muset brzy rozhodnout, po které metodě sáhne. Některé zdroje dokonce tvrdí, že začne výroba iPhonů o něco dříve než obvykle. Díky tomu bude pravděpodobně možné dosáhnout na ještě lepší kvalitu než v minulých letech a snad se dočkáme i dostatečného naskladnění ve chvíli, kdy se telefon dostane na pulty (koukáme na tebe, iPhone 7 Plus!).

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!